Čeští biatlonisté navázali na triumf Soukalové. Krčmář dojel pátý, Moravec sedmý

17:00
RUHPOLDING/PRAHA - Životní výsledek zajel v závodu biatlonistů s hromadným startem Michal Krčmář, který skončil pátý. O tři sekundy za ním navíc dojel na sedmém místě Ondřej Moravec. Oba čeští závodníci tak navázali na sobotní triumf Gabriely Soukalové ve stejném závodu.

Michal Krčmář se raduje ze svého životního pátého místa foto: Český biatlon - Petr Slavík

Soukalová je jednička. V závodě s hromadným startem vyhrála o parník

Až do tohoto týdne se přitom Krčmář ještě nikdy do elitní desítky ve Světovém poháru nedostal.

Ve středu však byl v Ruhpoldingu desátý ve vytrvalostním závodu a v sobotu si maximum ještě o pět příček vylepšil, když stejně jako Moravec pouze jednou minul.

Překvapivě vyhrál Němec Erik Lesser, který na střelnici ani jednou neminul. Druhý skončil Francouz Martin Fourcade, který tak zvýšil náskok v průběžném pořadí SP.

Ondřej Moravec (vpravo) a Michal Krčmář v cíli závodu s hromadným startem v...
Michal Krčmář během závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu

Muži - závod s hromadným startem (15 km):

1. Lesser (Něm.) 40:29,3 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) -9,8 (1), 3. Garaničev -13,1 (1), 4. Šipulin (oba Rus.) -42,5 (1), 5. Krčmář -47,2 (1), 6. Schempp (Něm.) -48,0 (2), 7. Moravec -50,2 (1), 8. Desthieux (Fr.) -52,2 (1), 9. Eder (Rak.) -54,6 (1), 10. Svendsen (Nor.) -58,6 (1).