Čeští biatlonisté mají další medaili. Soukup získal na ME v Ťumeni stříbro

15:30
TUMEŇ/PRAHA - Ke třem medailím z mistrovství světa a dvěma z olympijských her přidal biatlonista Jaroslav Soukup třetí cenný kov z mistrovství Evropy. V závodu s hromadným startem v Ťumeni získal stříbro, když prohrál jen s Němcem Florianem Grafem.

Jaroslav Soukup připsal další medaili na účet českých biuatlonistů. foto: Český biatlon - Petr SlavíkReprofoto

Vítková po návratu z Ameriky: S ležkou se peru pořád. Vlastně celou kariéru

Soukup si tak zajistil nominaci na MS v Oslu, které začne ve čtvrtek. K němu by se měl připojit nejspíš Adam Václavík, který skončil v závodě sedmnáctý.

Ženské kvinteto by měla doplnit jedna z dvojice Jessica Jislová - Barbora Tomešová. První jmenovaná skončila v nedělním závodě šestá, Tomešová pak osmá.

Soukup udělal na střelnici jen jednu chybu a za vítězným Grafem zaostal o 4,1 sekundy. Navázal tak na zlato a stříbro z ME z let 2006 a 2007.

biatlon, ženy, Presque Isle

„Škoda rány na druhé ležce, na trati předvedl maximum. Graf měl ale v cílovém kopci více sil,“ řekl trenér českého výběru na ME Aleš Ligaun České televizi.

Také Jislová jela celou dobu na druhém místě, na poslední položce však udělala dvě chyby a propadla se z průběžného druhého místa na šesté.

„Útok na medaili se bohužel nezdařil. Byl to kousek od vytoužené bedny, ale máme umístění na pódiu a slavnostní vyhlášení,“ zhodnotil kouč Marian Málek.

ME - závody s hromadným startem:

Muži (15 km):

1. Graf (Něm.) 38:20,5 (1 tr. okruh), 2. Soukup -4,1 (1), 3. Iljev (Bulh.) -8,5 (2), ...17. Václavík -1:36,6 (4).

Ženy (12,5 km):

1. Kummerová (Něm.) 36:05,1 (2), 2. Fialková (SR) -8,0 (3), 3. Tandrevoldová (Nor.) -11,3 (4), ...6. Jislová -46,1 (3), 9. Tomešová.