Český thajský box slaví úspěch. Klauda získal na Světových hrách bronz

13:15
vratislav - Jakub Klauda uspěl na Světových hrách ve Vratislavi v thajském boxu v duelu o bronz v kategorii do 91 kilogramů s Němcem Jakobem Stybenem a získal pro českou výpravu poslední sedmou medaili.

Jakubu Klaudovi se na Světových hrách dařilo. foto: Archiv Jakuba Klaudy

Florbalisté další cenný kov do sbírky nepřidali, neboť podlehli v utkání o třetí místo Finsku 0:2.

Čtyřiadvacetiletý Klauda vyhrál nad Stybenem 29:28. Češi tak získali na Světových hrách dvě zlaté, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile.

Zlato má také kickboxerka Sandra Mašková, ale v ukázkovém sportu, z kterého se do výčtu medailí oficiálně nepočítá.

Florbalisté se o překvapení proti úřadujícím mistrům světa Finům nepostarali. Po porážce v základní skupině 2:4 opět nedokázal trenér Petri Kettunen se svými svěřenci na favorizované krajany vyzrát.

Jakubu Klaudovi se na Světových hrách dařilo.
Heroes Gate 16 - zápas K-1 Ondřej „Spejbl“ Hutník vs. Toni Čatipović (černé...

Po bezbrankové úvodní třetině, v které chytil Lukáš Bauer penaltu Kristera Savonena, proměnili Finové ve vedení ve 21. minutě svou druhou přesilovou hru v zápase. Při trestu Lukáše Veltšmída za nedovolenou vzdálenost se trefil Janne Lamminen.

V závěrečném tlaku Čechů v power play brankář Pyry Luukkonen uhájil čisté konto a půl minuty před koncem pečetil výsledek do prázdné branky Miko Kailiala.