Český rekord Baumrtové nestačil, do finále MS nepostoupila

18:51
BARCELONA - Plavkyně Simona Baumrtová na mistrovství světa v Barceloně vylepšila český rekord na 50 metrů znak na 28,20 sekundy a obsadila deváté místo. Jednadvacetiletá rodačka z Chomutova nejprve v rozplavbě vylepšila předchozí vlastní národní maximum 28,47 o devět setin, v semifinále ubrala dalších osmnáct.

Plavkyně Simona Baumrtová (vpředu) na olympijských hrách v Londýně do finále na 200 metrů znak nepostoupila foto: ČTK

Na postup do finálové osmičky potřebovala být Baumrtová ještě o patnáct setin rychlejší. Na sprinterské neolympijské trati tak nezopakovala výsledek z dvojnásobné distance, na které v úterním finále dohmátla jako šestá rovněž v českém rekordu 59,84. Na padesátce postoupila do finále s nejrychlejším časem Číňanka Fu Jüan-chuej (27,40).

Český reprezentant Michal Navrátil obsadil čtvrté místo v premiéře skoků do vody z extrémní výšky z 27 metrů. V soutěži složené z pěti skoků si Navrátil v posledním kole polepšil o dvě příčky; k medaili měl ale daleko, dělilo jej od ní téměř 38 bodů. Sám uhájil čtvrté místo o 1,1 bodu před Britem Mattem Cowenem.

Prvním oficiálním mistrem světa pod hlavičkou federace FINA v této extrémní disciplíně se v barcelonském přístavu stal osmatřicetiletý Kolumbijec Orlando Duque s náskokem pouhých devíti desetin bodu před dalším spolufavoritem Britem Garym Huntem. Třetí skončil Jonathan Paredes z Mexika. Na startu bylo třináct skokanů.