Fleischmann pomohl Floridě k výhře, Crosby se vrátil

9:12
NEW YORK - Český útočník Tomáš Fleischmann přispěl v NHL dvěma asistencemi k výhře hokejistů Floridy nad obhájcem Stanleyova poháru Bostonem 6:2. Po jeho akcích zvýšil Stephen Weiss v prostřední části na 3:1 a Wojtek Wolski uzavřel střelou do prázdné branky skóre zápasu. Panthers si díky vítězství upevnili vedení v Jihovýchodní divizi, v jejímž čele mají náskok tří bodů na Washington.

Český hokejista ve službách Floridy Pabthers Tomáš Fleischmann foto: ČTK

Panthers si díky vítězství upevnili vedení v Jihovýchodní divizi, v níž mají náskok tří bodů na Washington. Ve Východní konferenci ztrácejí už jen dva body na druhý Boston, který podruhé v řadě inkasoval šest branek a připsal si čtvrtou porážku za sebou a šestou z posledních osmi duelů.

"Nehrají teď, jak jsme u nich zvyklí. Ale nechci tím snižovat náš výkon. Hrajeme velmi dobře, předvádíme slušnou práci v obraně, od čehož se to všechno odvíjí," uvedl útočník Floridy Mikael Samuelsson.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Martin Havlát, který v prosinci absolvoval operaci levé podkolenní šlachy, nastoupil k prvnímu utkání po necelých třech měsících. Útočník San Jose během necelých 19 minut na ledě nebodoval, neprosadil se ani v penaltovém rozstřelu, přesto se mohl se spoluhráči radovat z výhry 2:1 po nájezdech nad Nashvillem. U jediné branky hostů asistoval Martin Erat.

"Nutně potřebují bodovat a podle toho taky hráli," uvedl Erat, který v posledních šesti utkáních nasbíral sedm bodů. Predators i jeho zásluho vedli, v poslední třetině ale soupeř vyrovnal a nájezdy rozhodl Ryane Clowe. "Dobře jsme bránili, za což jsme byli odměněni bodem. Byl to zápas, v němž mohl vyhrát kdokoliv," podotkl Erat.

San Jose je stále mimo postupové pozice do play off. Na deváté příčce v Západní konferenci ztrácí bod na osmé Colorado a sedmý Phoenix, který prohrál v Calgary 1:4. U jediné branky Coyotes, za něž nehráli zdravotně indisponovaní Martin Hanzal a Radim Vrbata, asistoval Rostislav Klesla.

Crosby se vrátil po otřesu mozku, přihrál na jeden gól

Největší pozornost ve čtvrtek poutal start Sidneyho Crosbyho, jenž se zbavil potíží s otřesem mozku. Pittsburský útočník, který vypadl ze hry začátkem prosince po střetu s Davidem Krejčím z Bostonu, si po poradě s lékaři naplánoval návrat na souboj nejlepších týmů Východní konference.

V utkání na ledě New York Rangers pomohl Crosby jednou asistencí k výhře Penguins 5:2. Pittsburgh má v závěru základní části největší formu ze všech týmů, svou vítěznou sérii natáhl už na deset zápasů.

Věděl jsem, že teď hrajeme velmi dobře. Nechtěl jsem být tím, kdo naruší chemii, která se v týmu vytvořila. Bylo tam pár změn, ale myslím, že všichni hráli výborně," uvedl Crosby, který nastupoval v jedné řadě s Mattem Cookem, autorem dvou branek, a Tylerem Kennedym. Na ledě strávil 16 minut a připsal si tři kladné body do hodnocení plus/minus. Pittsburghu se vrátil po zranění i produktivní obránce Kris Letang, jenž byl na ledě u všech pěti branek, které Penguins dali.

Určitě hrajeme v posledních dnech velmi slušně, ale sezona je dlouhá, ještě nic neskončilo. Musíme udržet rytmus a zkusit předstihnout Rangers (dělí je čtyři body)," uvedl brankář Pittsburghu Marc-Andre Fleury.

Bryzgalov málem vychytal Philadelphii čtvrtou nulu v řadě

Pár minut scházelo brankáři Philadelphie Ilju Bryzgalovi k tomu, aby vychytal čtvrtou nulu v řadě. Ruský gólman dovedl svůj tým k výhře 3:2 na ledě New York Islanders a prodloužil svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Oba góly inkasoval v posledních sedmi minutách, v nichž domácí utkání zdramatizovali. U druhé branky Flyers si připsal asistenci Jaromír Jágr.

Bryzgalov neinkasoval 249 minut a 43 sekund a překonal klubový rekord v neprůstřelnosti Johna Vanbiesbroucka z roku 1999. Rekord NHL byl ale ještě hodně daleko, v sezoně 2003/04 zaznamenal pět nul za sebou Brian Boucher, jehož neprůstřelnost trvala 332 minut a jednu sekundu.

"Nemohli jsme na střídačce na tu jeho sérii přestat myslet," přiznal Scott Hartnell, který ve 28. minutě zvýšil na 3:0. "Vždy když se blíží konec zápasu a brankář má šanci na čisté konto, snažíte se mu k tomu pomoct," dodal obránce Braydon Coburn. "Je to hezké, když vás tým podporuje.

Pomáhali mi, jak to bylo možné. Blokovali střely, přihrávky. Hráli neuvěřitelně," chválil spoluhráče Bryzgalov. Brankářský souboj v New Jersey musely rozhodnout až nájezdy. Stav 0:0 vydržel 65 minut hry a gólman Devils Martin Brodeur zůstal nepokořen i po rozstřelu, v němž ho nepřekonal Milan Hejduk ani Peter Mueller. Na druhé straně uspěli proti Jeanu-Sebastienu Giguerovi Ilja Kovalčuk a Zach Parise.

Výsledky NHL

New Jersey - Colorado 1:0sn
Rozhodující nájezd
Kovalčuk. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.055.

NY Islanders - Philadelphia 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 54. Grabner, 55. Tavares - 9. Rinaldo, 14. C. Giroux (JÁGR), 28. Hartnell. Střely na branku: 31:22. Diváci: 13.827.

NY Rangers - Pittsburgh 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 14. Hagelin, 35. Gáborík - 3. a 23. Cooke, 22. Malkin, 44. Kunitz, 48. Dupuis. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.200.

Carolina - St. Louis 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 53. LaRose, 58. Skinner. Střely na branku: 30:40. Diváci: 18.680.

Tampa Bay - Toronto 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 60. St. Louis - 2. Liles, 24. Crabb, 33. Gardiner. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19.204.

Florida - Boston 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 18. Samuelsson, 21. Goc, 27. Weiss (FLEISCHMANN), 36. Madden, 48. Kopecký, 58. Wolski (FLEISCHMANN) - 25. Corvo, 42. Rolston. Střely na branku: 29:26. Diváci: 19.004.

Calgary - Phoenix 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. Bärtschi, 26. Iginla, 39. Stajan, 55. Tanguay - 38. Ekman-Larsson (KLESLA). Střely na branku: 19:28. Diváci: 19.289.

San Jose - Nashville 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 41. J. Thornton, rozhodující nájezd Clowe - 14. Hörnqvist (ERAT). Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.562.

12. Anaheim 71 30 11 30 177:196 71
13. Minnesota 70 29 10 31 150:194 68
14. Edmonton 70 27 7 36 185:209 61
15. Columbus 70 22 7 41 161:226 51

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...