Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Český cyklista König skončil třetí v 6. etapě závodu Kolem Polska

19:46
BUKOVINA (Polsko) - Český cyklista Leopold König skončil třetí v 6. etapě závodu Kolem Polska. Vyhrál spurt šestnáctičlenné skupiny, která dojela 22 sekund za vítězným Kolumbijcem Darwinem Atapumou. Do čela celkového pořadí se posunul dnes druhý Francouz Christophe Riblon.

Český cyklista Leopold König foto: ČTK

Další český zástupce Zdeněk Štybar obsadil s více než dvouminutovou ztrátou 27. pozici. Peloton absolvoval 192 kilometrů, rozdělených do pěti kopcovitých okruhů kolem města Bukovina. Atapuma nastoupil na začátku posledního stoupání necelých 2,5 kilometru před cílem. Následoval ho jen Riblon, jenž v závěru nestačil a ztratil dvě sekundy.

O dalších 20 sekund zpět dojela skupina s dosavadním lídrem závodu Španělem Jonem Izaguirrem, v jejímž spurtu byl nejrychlejší český cyklista v barvách stáje NetApp. Izaguirre přišel o žlutý trikot, na Riblona ztrácí 19 sekund. O celkovém vítězi však podle všeho rozhodne sobotní časovka na 37 kilometrů. Prvních deset závodníků průběžného pořadí se totiž zatím vměstnalo do 41 sekund.

Cyklistický etapový závod Kolem Polska (WorldTour)

6. etapa (192 km): 1. Atapuma (Kol./Colombia) 5:19:36, 2. Riblon (Fr./AG2R) -2, 3. König (NetApp), 4. Ulissi (It./Lampre), 5. Majka (Pol./Saxo-Tinkoff), 6. Weening (Niz./Orica) všichni -22, ...27. Štybar (Omega Pharma-QuickStep) -2:36.

Průběžné pořadí: 1. Riblon 31:09:20, 2. Izaguirre (Šp./Euskaltel) -19, 3. Majka -20, 4. Henao (Kol./Sky) -24, 5. Weening -27, 6. Pozzovivo (It./AG2R) -33, ...27. Štybar -18:58, 40. König -34:12.