České tenistky Šafářovou a Hradeckou čeká v Québecu vzájemné čtvrtfinále

7:34
QUÉBEC - Lucie Šafářová i Lucie Hradecká zvládly na turnaji v Québecu své zápasy druhého kola a utkají se spolu o postup do semifinále. Nasazená jednička Šafářová vyřadila Američanku Sofii Keninovou hladce 6:4, 6:3, Hradecká musela v duelu s domácí Biancou Andreescuovou dotahovat a nakonec nad teprve sedmnáctiletou Kanaďankou zvítězila 2:6, 6:2 a 7:5.

Lucie Šafářová foto: ČTK/AP

Třicetiletá Šafářová, jež v Québecu při svém předchozím startu v roce 2013 slavila zisk titulu, porazila přemožitelku Terezy Martincové z úvodního kola za hodinu a tři minuty. V úvodním setu byla suverénní a při svém servisu ztratila jen čtyři fiftýny. V páté hře druhé sady sice zaváhala a soupeřka využila svou první šanci na brejk v zápase, Šafářová ale okamžitě vyrovnala a Keninové pak už nedovolila ani game.

Šafářová na úvod v Québecu ztratila jediný game, porazila Američanku Tatishviliovou

Hradecká se v Kanadě nadřela na postup do čtvrtfinále o hodinu déle. V prvním setu přišla dvakrát o podání, ve druhém ale o patnáct let mladší soupeřce stejnou mincí oplatila a rozhodoval tak téměř hodinový třetí set. V něm šla dvakrát do vedení Andreescuová, Hradecká ale pokaždé dokázala ihned zareagovat a nakonec rozhodl její brejk na 6:5. Při svém servisu pak využila třetí mečbol.

Duel se Šafářovou bude pro dvaatřicetiletou Hradeckou v Québecu už druhým zápasem s krajankou poté, co v úvodním kole vyřadila svou bývalou deblovou partnerku Andreu Hlaváčkovou. Proti sobě nastoupí na kurtu popáté v kariéře, všechny čtyři dosavadní duely vyhrála Šafářová. Naposledy se utkaly vloni na antuce v Praze.