České hvězdy vs. lotyšský outsider. Nepodcenit, zní ze všech stran

19:24aktualizováno  24. února 1:39
VANCOUVER - Začíná jít do tuhého. Na olympijských hrách ve Vancouveru odstartovaly boje hokejového turnaje, na jehož konci svítí zlaté opojení. První český krok, osmifinálový duel s Lotyši, představuje jasný příkaz: povinnou výhru.

Jágr před lotyšskou brankou. foto: Reuters

Situace až nápadně připomíná chvíle z olympijských her v Salt Lake City v roce 2002. Ve čtvrtfinále na sebe narazilo Švédsko a Bělorusko a severská mocnost tehdy překvapivě padla. Češi proti Lotyšům v osmifinále letošních her podobné překvapení připustit nechtějí.

Heslo pro následující zápas? Hlavně nepodcenit. To zní ze všech stran před duelem Česko - Lotyšsko, který začíná v noci ve 4 hodiny. Lotyši jsou sice velkými outsidery a proti Růžičkově výběru nemají co ztratit. Již ve skupině ukázali, že kousat umí - VÍCE ZDE!

VANCOUVER ON-LINE

Čeští hokejisté sice vyhráli 5:2, ale hokej naplno předváděli jen úvodních šest minut, ve kterých si vypracovali náskok 3:0. "Budou

Noční program osmifinále

Švýcarsko - Bělorusko 3:2 S.N.
Kanada - Německo (1.30)
Česko - Lotyšsko (4.00)
Slovensko - Norsko (6.00)

kousat, navíc ví, že se jim druhá polovina zápasu proti nám povedla," připomněl vzájemný duel ve skupině i lídr Jaromír Jágr.

"I když nás čeká případně poté hned čtvrtfinále, nemůžeme se šetřit, hrát na půl. To se pak může také stát, že takový zápas prohraješ," zvedá varovně prst slavná osmašedesátka. Právě těchto myšlenek se musí čeští hráči vyvarovat. Po hokejové stránce totiž soupeře jasně převyšují.

Jágr, Michálek a Čajánek oslavují druhý gól v síti Nabokova.

A to přesto, že po posledních dvou zápasech nebyl kouč Růžička spokojen s některými pětkami a před osmifinále sestavu zpřeházel. Nejvýrazněji se dotknou změny v sestavě dvou hokejistů - trápícího se Martina Havláta čeká sešup z první útočné letky, naopak Milan Michálek se posune na křídlo k Jágrovi a Čajánkovi. Ti tři si totiž v závěru zápasu s Ruskem báječně rozuměli. Červenka klesl do třetí lajny ke Krejčímu a Fleischmanovi.

Utkání s Lotyšskem začíná ve středu ráno od 4:00 hodin, sledovat jej můžete sledovat on-line na www.lidovky.cz. Ten startuje o pět minut dříve.