Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Češi září. Plekanec má na kontě gól a tři přihrávky, Frolík branku a asistenci

7:14
NEW YORK - Hokejový útočník Michael Frolík se podílel v sobotním utkání NHL brankou a asistencí na výhře Calgary 4:1 ve Vancouveru. Další český hráč Tomáš Plekanec předvedl bodově nejvydařenější výkon v sezoně. Gólem a třemi přihrávkami přispěl k výhře Montrealu 5:1 nad Edmontonem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Tomáš Plekanec a Brendan Gallagher. foto: AP

Frolík zlomil bezbrankový stav na začátku prostředního dějství, když stál na konci krásné kombinace a po přihrávce T. J. Brodieho střílel do odkryté branky. Calgary drželo hubený náskok až do 56. minuty, ve které po přihrávce Jiřího Hudlera zvýšil vedení Sean Monahan a vzápětí se při powerplay prosadil Mikael Backlund.

Snaha Vancouveru byla následně odměněna čestným úspěchem, ale při další hře bez brankáře uzavřel gólový účet za asistence Frolíka Sam Bennett. Mezi náhradnky vítězů opět zůstal Jakub Nakládal, který stále čeká na premiérový start v soutěži.

Česká jízda. Palát s Nestrašilem rozhodli dvěma góly o výhrách Tampy a Caroliny

Plekanec vyrovnal svoje ofenzivní maximum v NHL. Čtyři body zaznamenal posedmé, naposledy loni v lednu. Kladenský odchovanec v utkání několikrát prokázal skvělý přehled, ze kterého gólově těžili Brendan Gallagher, P.K. Subban a Tom Gilbert. I trefa českého útočníka byla původně přihrávkou, kterou si ale bruslí do vlastní sítě srazil Brandon Davidson. Jednou asistencí se do statistik zapsal i Plekancův spoluhráč Tomáš Fleischmann.

Jednu přihrávku zaznamenali i oba čeští útočníci ve službách Bostonu, který udolal Buffalo 2:1 v prodloužení. David Krejčí zachytil v útočném pásmu špatnou rozehrávku, puk poslal Davidu Pastrňákovi, po jehož skvělém pasu zakončoval Loui Eriksson do prázdné branky a otevřel tím skóre utkání.

Petr Mrázek podpořil 28 zákroky výhru Detroitu 5:1 nad New Yorkem Islanders. Český gólman přišel o čisté konto až v úvodu poslední třetiny. Jakub Voráček bodoval v šestém utkání za sebou, když si připsal asistenci u úvodní trefy Philadelphie. Flyers ale nakonec podlehli Rangers 2:3 po samostatných nájezdech.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...