Češi umlčeli polský kotel. Velký aplaus i pro Baroše

22:46
VRATISLAV (od zpravodaje LN v Polsku) - Kdyby záleželo jen na řevu fanoušků, Polsko by postoupilo do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Jenže fotbal se hraje podle jiných pravidel. Proto je senzačně mezi osmi nejlepšími týmy kontinentu Česko!

Česko - Polsko (Milan Baroš a Michal Bílek) foto: Reuters

Kromě silného soupeře se museli jeho hráči vyrovnat také s atmosférou, jakou na šampionátu zatím nezažil. A dokázali na konci deštivého večera hlučný kotel umlčet.

VÍCE ZDE:

Co se chystá, bylo dobře znát už při rozcvičení. Písnička Není nutno hrající z reproduktorů pro tým Michala Bílka zanikla v jásotu, který rozpoutali domácí příznivci, když vyběhli na trávník jejich oblíbenci. Zvlášť v úvodu zápasu se ozýval pískot při každém českém kontaktu s míčem, při němž úplně zaléhaly uši.

Zasáhl by Václav Pilař míč z voleje lépe, kdyby se hrálo na prázdném stadionu? Nejspíš ano. A už ve 4. minutě z toho mohl být gól. Místo toho se balon svezl nejlepšímu českému střelci na turnaji po noze a letěl mimo.

Čeští fanoušci byli v menšině

Ve vratislavské aréně obsadili Češi jen jeden z rohů, ale proti polské převaze v hledišti neměli šanci.

Češi opravdu působili zaraženě. Po dvaceti minutách prohrávali v počtu střel už 0:7. Žádnému jinému týmu na letošním Euru zatím netrvalo tak dlouho, než se odhodlal k prvnímu pokusu. Čekání ukončila nedůrazná hlavička.

Jak přibýval čas, nálada se začala převracet v český prospěch. Platilo to na trávníku i mimo něj. Po Jiráčkově gólu najednou české hlasy zvládaly překřičet domácí přesilu.

A děly se neskutečné věci. Když v 90. minutě střídal Milan Baroš, zněl pro něj nadšený aplaus, jaký při reprezentačním zápase už řadu let nezažil. Po fantastické fotbalové noci si ho zcela určitě zasloužil.