Češi na hrách: Konec Kosteleckého a postup Hejnové

23:45
LONDÝN - Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 10. soutěžního dne v podání českých sportovců.

Obhájce olympijského zlata ve střelbě na trap David Kostelecký nepostoupil v Londýně do finále foto: ČTK

Obhájce zlata v trapu Kostelecký neprošel ani do finále

Obhájce olympijského zlata ve střelbě na trap David Kostelecký nepostoupil v Londýně do finále. V závěrečné kvalifikační položce netrefil tři terče a se součtem 120 bodů skončil čtrnáctý. Aby mohl usilovat o šestičlenné finále v rozstřelu, potřeboval o dva body lepší výsledek. Neuspěl ani Jiří Lipták, který udělal ještě o chybu více a se 119 body obsadil osmnácté místo.

ČTĚTE VÍCE

Hejnová je ve finále, Rosolová po protestu také

Zuzana Hejnová poběží ve středu olympijské finále na 400 metrů překážek a s ní bude nakonec v boji o medaile i další česká běžkyně Denisa Rosolová, jež byla původně diskvalifikována. Hejnová ve svém semifinále doběhla na druhém postupovém místě v letošním maximu 53,62, Rosolová postoupila časem 54,87.

ČTĚTE VÍCE

Tyčkařka Ptáčníková skončila ve finále šestá

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková obsadila na olympijských hrách v Londýně šesté místo. Mistryně Evropy přeskočila napotřetí 445 centimetrů, další postupnou výšku 455 ani odložený pokus na 465 už nezvládla a podělila se o umístění s dalšími dvěma soupeřkami.

ČTĚTE VÍCE

Škrobáková postoupila, Holuša a Čapková končí

Lucie Škrobáková postoupila na olympijských hrách v Londýně do úterního semifinále na 100 metrů překážek. Ve svém rozběhu skončila na postupovém třetím místě v nejlepším letošním času 13,01 sekundy. Vyřazeni byli naopak osmistovkař Jakub Holuša i mílařka Tereza Čapková.

ČTĚTE VÍCE

Jachtařka Fenclová skončila na olympiádě devátá

Česká jachtařka Veronika Fenclová dojela v olympijském finále kategorie Laser Radial na předposledním devátém místě a stejnou příčku obsadila i v konečném pořadí. Zlatou medaili ve Weymouthu získala Číňanka Sü Li-ťia.

ČTĚTE VÍCE

Český střelec Haman zůstal daleko od finálových bran

Český střelec Václav Haman dnes obsadil v kvalifikaci 34. příčku a i při svém třetím londýnském startu zůstal daleko od finálových bran. V kvalifikaci výkonem 1153 bodů obsadil 34. příčku a oproti předchozím hrám v Pekingu si pohoršil o jedenáct míst.

ČTĚTE VÍCE

Akvabely Bernardová a Dufková do finále nepostoupily

Akvabely Soňa Bernardová a Alžběta Dufková do dvanáctičlenného finále olympijské soutěže dvojic nepostoupily. České reprezentantky zůstaly s bodovým ziskem 171,840 po dvou kvalifikačních programech čtrnácté.