Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Češi na hrách: vyřazení Berdycha a Emmons bez medaile

20:26
Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 1. soutěžního dne v podání českých sportovců.

Obhájkyni prvenství od medaile dělilo 1,2 bodu. foto: ČTK

Tenista Berdych vypadl v 1. kole olympijského turnaje
Česká tenisová jednička Tomáš Berdych překvapivě vypadl na olympijských hrách v Londýně ve dvouhře hned v prvním kole s Belgičanem Stevem Darcisem. Nasazená šestka se zápasem s 75. hráčem světa protrápila a v úvodním duelu turnaje na centrálním dvorci ve Wimbledonu prohrála za hodinu a 26 minut dvakrát 4:6.

ČTĚTE VÍCE

Střelkyně Emmons na medaili nedosáhl, skončila 4.
Kateřina Emmons vybojovala na olympijských hrách v Londýně čtvrté místo ve střelbě ze vzduchové pušky. Obhájkyni prvenství od medaile dělilo 1,2 bodu. První zlato her získala čínská světová jednička I S'-ling před Polkou Sylwií Bogackou a krajankou Jü Tan.

ČTĚTE VÍCE

Kreuziger obsadil v silničním cyklistickém závodě 15. místo
Překvapivým vítězem silničního závodu cyklistů s hromadným startem na olympijských hrách v Londýně se stal osmatřicetiletý Kazach Alexandr Vinokurov. Český reprezentant Roman Kreuziger skončil patnáctý.

ČTĚTE VÍCE

Skifaři Synek a Knapková jasně vyhráli úvodní jízdy
Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková bez sebemenších problémů vyhráli své úvodní rozjížďky na olympijské regatě v Etonu Dorney a postoupili do úterních čtvrtfinálových bojů.