Češi na hrách: Štafeta žen postoupila do finále

23:14
PRAHA - Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 15. soutěžního dne v podání českých sportovců.

Zuzana Hejnová se štafetovým kolíkem foto: ČTK

Hejnová a spol. vybojovaly finále

Běžkyně Denisa Rosolová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková a Zuzana Hejnová se probojovaly na olympijských hrách do finále štafety na 4x400 metrů. Ve druhém semifinálovém běhu skončily čtvrté a přímý postup ze třetího místa jim sice unikl, dosažený čas 3:26,20 minuty však poslal bronzové kvarteto z mistrovství Evropy v Helsinkách do bojů o medaile.

ČTĚTE VÍCE

Kudlička vylepšil výsledek z Pekingu

Tyčkař Jan Kudlička obsadil v olympijském finále výkonem 565 cm osmé místo a vylepšil o dvě příčky svůj výsledek z minulých her v Pekingu. Při prvním pokusu na výšce 575 cm shodil laťku těsně. Soutěž ovládl Francouz Renaud Lavillenie, jenž výkonem 597 cm vylepšil o jeden centimetr rekord her Australana Stevena Hookera z Pekingu.

ČTĚTE VÍCE

Bikrosařky do finále neprošly

Bikrosařky Romana Labounková a Aneta Hladíková se v olympijském závodu do osmičlenného finále nedostaly. Obě české reprezentantky jely ve stejné semifinálové skupině - Hladíková skončila po součtu tří jízd za postupovým kvartetem pátá, Labounková hned za ní šestá.