Češi na hrách: Krachy tenistů i prohra basketbalistek

20:33
LONDÝN/PRAHA - Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 3. soutěžního dne v podání českých sportovců.

Smutná česká basketbalistka Ilona Burgrová foto: Reuters

Basketbalistky nestačily ani na Turecko, ale šance žije

České basketbalistky prohrály i své druhé vystoupení na olympijských hrách v Londýně. Po úvodní porážce s Čínou nestačily na Turecko, kterému po nervózním výkonu podlehly 57:61. Nepomohl jim ani výkon Jany Veselé, která zaznamenala 19 bodů. Stále však mají šanci na postup do čtvrtfinále, k čemuž ale potřebují vyhrát alespoň dva ze zbývajících tří zápasů ve skupině s USA, Angolou a Chorvatskem.

ČTĚTE VÍCE

V tenisové dvouhře se z Čechů probila dál jen Kvitová

Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová vybojovala postup do třetího kola olympijského turnaje. Loňská wimbledonská šampionka se podobně jako v prvním kole trápila, Číňanku Pcheng Šuaj porazila 7:5, 2:6 a 6:1. Kvitová zůstala poslední českou zástupkyní ve dvouhrách, Radek Štěpánek, Petra Cetkovská i Lucie Šafářová se dnes s turnajem rozloučili. Úspěšně zahájily deblovou soutěž Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. Letošní finalistky Wimbledonu a loňské vítězky Roland Garros porazily Maďarky Babosovou, Szávayovou 6:1, 6:7, 6:2 a postoupily do osmifinále.

ČTĚTE VÍCE

Hilgertová i deblkanoisté ostoupila do olympijského semifinále

Kajakářka Štěpánka Hilgertová i deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem a Vavřinec Hradilek se Stanislavem Ježkem postoupili do čtvrtečního semifinále olympijského závodu ve vodním slalomu. Dvaačtyřicetiletá Hilgertová startující na šesté olympiádě byla v kvalifikaci pátá.

ČTĚTE VÍCE

Háječková a Klapalová mají první olympijskou výhru

Plážové volejbalistky Lenka Háječková a Hana Klapalová zůstaly na olympijských hrách v Londýně ve hře o postup do osmifinále. Po úvodní porážce ve skupině A s německým párem dnes za necelou půlhodinu zvítězily hladce 21:10 a 21:11 nad dvojicí Elodie Li Yuk Loová, Natacha Rigobertová z Mauricia.

ČTĚTE VÍCE

Judista Ježek skončil v osmifinále, vyřadil ho favorit

Český judista Jaromír Ježek vypadl na olympijském turnaji v osmifinále kategorie do 73 kilogramů. Vyřadil ho lídr světového žebříčku Wang Ki-čchon z Jižní Koreje. Ježek sice souboj dovedl až do tříminutového prodloužení, v něm ale obhájce pekingského stříbra rozhodl chvatem soe nage.

ČTĚTE VÍCE

Ženský dvojskif i čtyřku bez kormidelníka čekají opravy

Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových i čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Milan Bruncvík, Jakub Podrazil, Michal Horváth obsadily ve svých úvodních vystoupeních na olympijské regatě v Eton Dorney poslední místa. Dvojskif tak v úterý dopoledne čeká boj v opravách o postup do finále, čtyřka 'bez' bude krátce po něm usilovat o postup do semifinále.

ČTĚTE VÍCE

Střelec Haman do finále vzduchové pušky nepostoupil

Střelec Václav Haman nepostoupil do osmičlenného finále olympijské soutěže ve vzduchové pušce. V kvalifikaci obsadil s 590 body 33. pozici a v Londýně tak nenavázal na třinácté místo z Pekingu.

ČTĚTE VÍCE

Závadová neprošla na polohové dvoustovce z rozplaveb

Plavkyně Barbora Závadová nepostoupila na olympijských hrách v Londýně do semifinále polohové dvoustovky. Časem 2:17,54 obsadila v rozplavbách 32. místo a za svým národním rekordem z loňského roku zaostala o tři a půl sekundy. Rekordní čas by jí k postupu stačil.

ČTĚTE VÍCE

Sychra je po prvním dnu kvalifikace skeetu pátý

Brokový střelec Jan Sychra je po prvním dnu olympijské soutěže ve skeetu pátý a bod od stříbra. Jakub Tomeček drží patnácté místo výkonem o jeden zásah horším. O šestici finalistů se na střelnici Royal Artillery Barracks rozhodne v úterý. Po třech kolech kvalifikace je na tom nejlépe obhájce prvenství a dvojnásobný mistr světa Vincent Hancock z USA, kterému ze 75 terčů ulétl jen jeden.

ČTĚTE VÍCE

Jachtařka Fenclová je po prvním dnu třídy Laser Radial čtrnáctá

Jachtařka Veronika Fenclová je po prvním dnu olympijské regaty v kategorii Laser Radial na čtrnáctém místě. Čtvrtá žena loňského mistrovství světa obsadila v úvodní rozjížďce ve Weymouthu 23. místo, ve druhé si výrazně polepšila a dojela čtvrtá. Lepší než česká jachtařka byly v odpolední části závodu pouze první tři ženy průběžného pořadí - Annalise Murphyová z Irska, Evi Van Ackerová z Belgie a Marit Bowmeesterová z Nizozemska. Osmačtyřicetiletý Michael Maier, který startuje už na pátých hrách a je nejstarším českým olympionikem v Londýně, je ve třídě Finn po čtyřech rozjížďkách na 16. místě. Viktoru Teplému patří po dvou jízdách v třídě Laser 30. pozice.