Češi na hrách: konec Kvitové a úspěšné loučení Hilgertové

20:35aktualizováno  23:25
PRAHA - Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 6. soutěžního dne v podání českých sportovců.

Kajakářka Štěpánka Hilgertová skončila v závodě vodních slalomářek na olympijských hrách v Londýně těsně pod stupni vítězů foto: ČTK

Hlaváčková s Hradeckou si zahrají o medaile, Kvitová a mix končí

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká si na olympiádě v Londýně zahrají o medaile. Čtvrtý nasazený pár dnes ve čtvrtfinále čtyřhry porazil ve Wimbledonu dvojici z Tchaj-wanu Chia-Jung Chuang a Su-Wei Hsieh 6:3 a 6:4 a postoupil do semifinále. V něm narazí na světové jedničky Liezel Huberovou s Lisou Raymondovou ze Spojených států amerických. To česká jednička Petra Kvitová na olympiádě v Londýně medaili nezíská. Šestá nasazená hráčka v dnešním čtvrtfinále dvouhry s Ruskou Marií Kirilenkovou často kazila a prohrála 6:7, 3:6. Sen o zisku cenného kovu se rozplynul také Hradecké s Radkem Štěpánkem ve smíšené čtyřhře. Po velké bitvě je vyřadili domácí Britové Andy Murray a Laura Robsonová.

ČTĚTE VÍCE

Hilgertová nakonec čtvrtá, Volf a Štěpánek vypadli

Kajakářka Štěpánka Hilgertová skončila v závodě vodních slalomářek na olympijských hrách v Londýně těsně pod stupni vítězů. Čtyřiačtyřicetiletá šampionka z her v Atlantě a Sydney obsadila čtvrté místo. Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek nepostoupili do finále olympijského závodu ve vodním slalomu, v Londýně tak nenaváží na zisk stříbrné medaile z Pekingu a bronzu z Atén. Do šestičlenného finále se neprobojovala ani posádka složená z kajakáře Vavřince Hradilka a kanoisty Stanislava Ježka.

ČTĚTE VÍCE

Konec nadějí na bronz. Judista Krpálek prohrál v opravě

Judista Lukáš Krpálek si nesplnil medailový sen a na olympijském tatami skončil sedmý. Bronzový medailista z loňského mistrovství světa po prohře ve čtvrtfinále s mistrem světa Tagirem Chajbulajevem z Ruska podlehl v opravách na ipon už v první minutě Nizozemci Henku Grolovi. Jednadvacetiletý Krpálek byl v Londýně přímo nasazen do druhého kola váhy do 100 kg a na úvod porazil před časovým limitem mistra světa z roku 2010 Takamasu Anaie z Japonska.

ČTĚTE VÍCE

Skifařka Knapková jasně postoupila do finále regaty

Skifařka Miroslava Knapková suverénně ovládla svou semifinálovou jízdu a bez problémů postoupila do sobotního finále olympijské regaty v Eton Dorney. Úřadující mistryně světa tak bude na svých třetích olympijských hrách bojovat o první medaili, jejím dosavadním maximem je čtvrté místo z Atén 2004. Olympiáda již skončila pro čtyřku bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník, která obsadila v B-finále páté místo. V celkovém pořadí disciplíny jsou svěřenci trenéra Rudolfa Kopřivy jedenáctí.

ČTĚTE VÍCE

Podhráský je v polovině kvalifikace rychlopalby na OH čtvrtý

Střelec Martin Podhráský je v polovině kvalifikace olympijské soutěže v rychlopalné pistoli čtvrtý. Český reprezentant ztrácí jediný bod na vedoucího Rusa Alexeje Klimova. Stejně jako Podhráský mají po 30 ranách na kontě 293 bodů ještě další čtyři střelci. Druhý český reprezentant Martin Strnad je mezi osmnácti účastníky šestnáctý s nástřelem 287 bodů. Stejně je na tom patnáctý Ralf Schumann, padesátiletý trojnásobný olympijský vítěz z Německa. V pátek mají střelci na programu druhou část kvalifikace.

ČTĚTE VÍCE

Baumrtová neprošla do finále

Simona Baumrtová na olympijských hrách v Londýně do finále na 200 metrů znak nepostoupila. Časem 2:10,18 zaostala o 15 setin za svým českým rekordem z dopolední rozplavby a skončila čtrnáctá.