Češi na hrách: Kajakáři rozšířili medailovou sbírku

20:24aktualizováno  10. srpna 0:55
LONDÝN/PRAHA - Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 14. soutěžního dne v podání českých sportovců. Finále ještě dnes čeká od 22:00 oštěpařku Barboru Špotákovou.

Čeští kajakáři (v modrém) se radují z bronzu foto: ČTK

Špotáková obhájila zlato z Pekingu

Oštěpařka Barbora Špotáková podruhé vyhrála olympijské hry. V londýnském finále vedla od prvního pokusu a triumf z Pekingu obhájila v letošním světovém maximu 69,55 metru. Špotáková získala pro českou výpravu osmou medaili a druhé zlato po veslařce Miroslavě Knapkové. Sama vybojovala sedmou medaili na vrcholné akci v řadě.

ČTĚTE VÍCE

Finiš kajakářů přinesl bronz, kanoisté byli pátí

Čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba vybojoval bronzovou medaili na trati 1000 metrů. Zvítězili Australané před Maďary. Češi tak mají v Londýně sedmou medaili a podařilo se jim překonat šest cenných kovů z předešlých her v Pekingu.

Deblkanoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák dnes svůj medailový sen na kanále Eton Dorney nenaplnila. Na kilometrové trati obsadila páté místo. Z vítězství se radovali Němci Peter Kretschmer a Kurt Kuschela.

ČTĚTE VÍCE

Dálková plavkyně Pechkanová skončila devátá

Dálková plavkyně Jana Pechanová obsadila deváté místo v závodu na 10 km a o jednu pozici si tak pohoršila oproti minulým hrám v Pekingu, kde měla tato disciplína premiéru. V jezeře Serpentine v londýnském Hyde Parku vyhrála Maďarka Éva Risztovová.