3. ledna 2014 16:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Češi na Hopman Cupu porazili
USA, do finále jde Francie

Česká tenistka Petra Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenistka Petra Kvitová | foto: Reuters
Francouzští tenisté jsou po výhře nad Španělskem ve finále Hopmanova poháru. V sobotu se o triumf utkají s Polskem. Český pár Kvitová, Štěpánek na závěr porazil USA - o postupovou naději však přišel už před zápasem.

Za český tým získala první bod Kvitová. Nad Sloane Stephensovou vyhrála úvodní set 6:3 a Američanka pak zápas kvůli bolavému zápěstí vzdala. "Škoda, že zápas skončil takto," řekla Kvitová po utkání.

K druhému zápasu měl Štěpánek nastoupit proti Johnu Isnerovi, ale ten má rovněž zdravotní problémy. Štěpánek si v exhibičním utkání zahrál s Milosem Raonicem a Kanaďana porazil 5:7, 6:3 a 7:6.

Raonic nastřílel 23 es, ale Štěpánek zvládl zápas se světovou jedenáctkou výtečně. Navíc bavil diváky - jednou půjčil raketu lajnovému rozhodčímu, jindy chtěl při čekání na jestřábí oko "zastřelit" rozhodčího raketou.

V tie-breaku třetího setu sice už prohrával 1:4, ale šesti míči v řadě zápas po více než dvou hodinách ukončil. V hledišti pak objal fanynku zahalenou v české vlajce. "Těžko se returnuje jeho skvělý servis, ale zápas jsem si užíval. Zkusil jsem to a vyšlo to," usmíval se pětatřicetiletý Štěpánek v rozhovoru na kurtu.

Francouzi prošli základní skupinou bez zaváhání. První bod proti Španělsku získala Cornetová, přestože ji v druhém setu proti Anabel Medinaové trápily problémy se stehenním svalem. Dvouhru ale vyhrála dvakrát 6:2. Druhý bod pak přidal Tsonga po nečekaně vydřené výhře 6:4, 6:7 a 6:2 nad Danielem Muňozem.