Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Červenka rozhodl o výhře, v KHL se trefili se i Kovář s Kašparem

20:17
MOSKVA - Útočník Roman Červenka rozhodl gólem o vítězství Petrohradu 3:2 v utkání Kontinentální hokejové ligy nad Dinamem Minsk. Lukáš Kašpar pomohl Doněcku gólem k výhře 3:0 nad Jaroslavlí a trefil se i Jan Kovář z Magnitogorsku, jehož tým však už další branku nepřidal a s Vladivostokem prohrál 1:2.

Lev Praha - Petrohrad. Zleva Roman Červenka z Petrohradu a Topi Jaakola ze Lva foto: ČTK

Poslední tým Západní konference Minsk mohl proti druhému nejlepšímu celku KHL poslat do vedení Zbyněk Irgl, ale v desáté minutě neproměnil trestné střílení. Červenka, který se trefil i v minulém duelu se Spartakem Moskva, rozhodl přesilovkovou dorážkou ve 48. minutě.

Výsledky KHL:

• Chabarovsk - Čeljabinsk 3:4
  • Vladivostok - Magnitogorsk 2:1 (za hosty Kovář 1+0)
  • Novokuzněck - Nižněkamsk 3:2
  • Novosibirsk - Ufa 3:4 sn (za domácí Hrabal 0+1)
  • Spartak Moskva - Atlant Mytišči 3:4 sn
  • Dinamo Minsk - Petrohrad 2:3 (za hosty Červenka 1+0)
  • Doněck - Jaroslavl 3:0 (Kašpar 1+0)
  • Záhřeb - Čerepovec 1:2 sn

Kašpar podpořil vítězství Doněcku nad Jaroslavlí gólem na 2:0, když byl na konci parádní přesilovkové souhry Robitailla s Fedotěnkem a poslal puk snadno do prázdné branky. Ukrajinský celek v tabulce Západní konference díky lepšímu skóre vystřídal na třetím místě pražského Lva.

Nejlepší nahrávač soutěže Kovář zdramatizoval koncovku duelu s Vladivostokem deset minut před koncem snížením na 1:2, druhou porážku tímto rozdílem v řadě ale lídr Východní konference již odvrátit nestačil.

Moskevský Spartak prohrál šestnáctý duel za sebou a znovu natáhl nejdelší černou sérii v historii soutěže. Proti Atlantu Mytišči přišel o vedení pět minut před koncem a prohrál 3:4 po nájezdech.

Postup do play off si i bez boje díky ztrátám pronásledovatelů zajistily Záhřeb a CSKA Moskva.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...