5. března 2012 11:55 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Červenka pomohl Omsku do čtvrtfinále KHL

Zleva: Roman Červenka a Jakub Petružálek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Roman Červenka a Jakub Petružálek. | foto: hcamur.ru
MOSKVA Hokejisté Omsku postoupili v nejkratším možném termínu přes Chabarovsk do čtvrtfinále KHL. Avangard vyhrál čtvrtý duel na ledě Amuru 3:1, jeho vítězný gól vstřelil Roman Červenka. Český kanonýr se trefil jednou v každém utkání osmifinálové série, kterou jeho tým ovládl 4:0 na zápasy.

Červenka v 9. minutě dnešního duelu zvýšil 2:0 pro hosty po přihrávce obránce Martina Škouly. Na začátku druhé části dal Chabarovsku naději snížením nejproduktivnější hráč loňského play off české extraligy Martin Růžička, ale vítězství a postup Omsku zpečetil v 38. minutě Jegor Averin.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pro Chabarovsk, za nějž hrál ještě Jakub Petružálek, ale v osmifinále mu chyběl zraněný Petr Vrána, tak historicky první účast v play off skončila už po čtyřech zápasech. V úvodu sezony přitom nejvýchodněji položený tým KHL dokonce vedl tabulku celé soutěže.

Dva body si připsal ve čtvrtém osmifinálovém utkání Jan Bulis z Čeljabinsku, kterému pomohl k výhře 6:3 na ledě Chanty Mansijsku gólem a přihrávkou. Domácí sice vyhráli první třetinu 2:1, ale pak přišla pětigólová šňůra nejlepšího týmu základní části.

Krátce po polovině otočil skóre dvěma zásahy Stanislav Čistov, kterému u druhé branky v 37. minutě asistoval Bulis. Český útočník pak 34 sekund po zahájení třetí části svým prvním gólem v play off zvýšil na 5:2. Čeljabinsk vede 3:1 na zápasy a může sérii ukončit ve středu doma.

Mezi střelce se zapsal také Josef Straka, jenž přispěl gólem k vítězství Kazaně v Ufě 3:0. Jeho tým vede v sérii 3:1, obhájce titulu Ufa je tak na pokraji vyřazení. Straka, jenž v předchozích třech utkáních nebodoval, pojistil v 37. minutě Kazani vedení trefou na 2:0. Skóroval krátce poté, co se týmy vrátily na led po pauze způsobené rozbitým plexisklem.

Výsledky osmifinále play off KHL

Východní konference - 4. zápasy

Chabarovsk - Omsk 1:3 (RŮŽIČKA 1+0 - ČERVENKA 1+0, ŠKOULA 0+1), konečný stav série 0:4

35
Domácího Douglase zastavil ve vyložené šanci ofsajd, který však v žádném případě nebyl.