Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Celtic vyhráli vánoční derby o Glasgow

16:41
GLASGOW - Fotbalisté Celtiku vyhráli glasgowské derby na hřišti Rangers 1:0. Obhájci skotského titulu díky dnešnímu vítězství zvýšili svůj náskok na prvním místě tabulky před městským rivalem už na sedm bodů.

O výhře Celtiku rozhodl v 58. minutě Scott McDonald, který se trefil z otočky do horního rohu branky Allana McGregora. Přestože domácí měli od začátku utkání na zmrzlém trávníku více ze hry, McDonaldova trefa potvrdila pravidlo z posledních 27 vzájemných zápasů, kdy tým, který v glasgowském derby vstřelil první gól, neprohrál.

Svěřenci trenéra Gordona Strachana zaznamenali v 290. ligovém derby teprve 95. výhru. Naopak Rangers utrpěli na stadionu Ibrox Park teprve druhou prohru v posledních 28 zápasech v jednom z nejslavnějších zápasů světové kopané.

Do branky Hamiltonu se opět postavil brankář Tomáš Černý, jenž zlikvidoval několik nebezpečných střel domácího St. Mirrenu. V 80. minutě už ale kapituloval po dorážce Darga a jeho tým se stále krčí na dně tabulky.

Výsledky - 20. kolo:
Aberdeen - Heart of Midlothian 1:0, Dundee United - Falkirk 1:0, Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 0:1, Hibernian - Kilmarnock 2:4, Motherwell - Inverness 3:2, St. Mirren - Hamilton 1:0.