Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Čechův tým se topí v krizi: Chelsea nestačila ani na Newcastle

17:10
PRAHA - Fotbalisté Chelsea potřetí za sebou a počtvrté z posledních pěti zápasů v anglické lize nevyhráli. Obhájce titulu po dnešní remíze 1:1 v Newcastlu přišel o vedení v tabulce a klesl o dva body za Manchester United. Navíc se na něj dotáhl Arsenal, který je třetí jen vinou horšího skóre.

Newcastle - Chelsea (Didier Drogba) foto: Reuters

Newcastle neskóroval v posledních třech ligových zápasech proti Chelsea, ale dnes vtrhl do zápasu velmi svižně. Český reprezentační brankář Petr Čech byl v prvních šesti minutách třikrát v nebezpečí. Při třetí šanci soupeře se špatně domluvil se spoluhráčem Alexem, který poslal podél vybíhajícího Čecha malou domů a dotírající Andrew Carroll zblízka uklidil míč do prázdné branky.

Nedělní výsledky PL

Newcastle - Chelsea 1:1
Branky: 6. Carroll - 45. Kalou.

Tottenham - Liverpool 2:1
Branky: 66. Škrtěl (vlastní), 90. Lennon - 42. Škrtěl

To bylo pro favorita velmi nepříjemné, protože prohrál všechna čtyři utkání v sezoně, v nichž inkasoval jako první. Proto se Blues pustili do soupeře a snažili se vyrovnat. Měli tlak, ale gól se jim podařilo dát až těsně před přestávkou. Prosadil se útočník Salomon Kalou, pro nějž to byl šestý zásah v sezoně.

Chelsea se snažila rozhodnout o důležitém vítězství celý druhý poločas. Na střely proto měla jednoznačnou převahu. Mezi tyče vystřelila celkem třináctkrát, zatímco domácí pouze třikrát. Přesto to byl nováček anglické ligy, který měl na kopačce vítězný gól. Jenže v 83. minutě perfektně zasáhl gólman Čech, který skvělým zákrokem zlikvidoval pokus, jenž na něj vyslal Danny Guthrie.

Následně však chyboval při vybíhání a střelu Wayna Routledge musel z brankové čáry vyhlavičkovat Ashley Cole a odvrátil tak hrozbu třetí prohry v řadě, což se Chelsea stalo naposledy v říjnu 1999. Vyhrát mohla i Chelsea, ale Kalou z úhlu překvapivě minul prázdnou branku. V sestavě Newcastlu nastoupil ke svému 500. ligovému utkání veterán Sol Campbell.