Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Arsenal bez Čecha vypadl z Ligy mistrů. Postupuje Barcelona a Bayern

22:45aktualizováno  23:15
PRAHA - Fotbalisté Barcelony podeváté za sebou postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Obhájci trofeje v domácí osmifinálové odvetě porazili Arsenal 3:1 a navázali na výhru 2:0 z Londýna. Druhé středeční osmifinále ovládl po prodloužení Bayern Mnichov. Juventusem Turín se po porážce 2:4 se soutěží loučí.

Fotbalisté Arsenalu se loučí s Ligou mistrů foto: Reuters

Arsenal, kterému chyběli zranění brankář Čech i záložník Rosický, se na Nou Campu snažil o aktivní začátek. První velkou šanci ale měl v 17. minutě domácí Messi, jenž zblízka ztroskotal na gólmanovi Ospinovi. Jeho zákrok na twitteru ocenil i Čech.

Odvety osmifinále Ligy mistrů

FC Barcelona - Arsenal FC 3:1 (1:0)

Branky: 18. Neymar, 65. Suárez, 88. Messi - 51. Elneny. Rozhodčí: Karasev - Averjnanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Turan - Flamini, Gabriel, Sánchez, Giroud. Diváci: 76.092. První zápas: 2:0, postoupila Barcelona.

Bayern Mnichov - Juventus Turín 4:2 (0:2) po prodloužení

Branky: 73. Lewandowski, 90.+1 Müller, 08. Th. Alcântara, 110. Coman - 5. Pogba, 28. Cuadrado. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Kimmich, Vidal, Lewandowski - Khedira, Morata, Lichtsteiner, Bonucci, Cuadrado. Diváci: 70.000. První zápas: 2:2.

Už za minutu však zaváhání střelce obou branek z Londýna napravil Neymar a po Suárezově přihrávce za obranu otevřel přízemní ranou skóre. Před pauzou mohl vyrovnat bývalý hráč Katalánců Sánchez, ale v dobré pozici hlavičkoval mimo.

Do druhé půle vstoupil lépe Arsenal a v 51. minutě vyrovnal Elneny povedenou střelou pod břevno. Egyptský záložník se za „Kanonýry“ prosadil poprvé od lednového příchodu z Basileje.

Barcelona v 65. minutě odpověděla ještě krásnějším gólem. Do Alvesova centru z pravé strany se v pokutovém území položil Suárez a dokonalým volejem trefil horní růžek. Pro uruguayského kanonýra to byl 43. zásah ve 42. soutěžním utkání této sezony.

Hosté se dál snažili a vytvářeli si šance. Nejprve Welbeck vystřelil do břevna a v závěru brankář Ter Stegen zlikvidoval Sánchezův přímý kop i dorážku střídajícího Girouda. Poslední slovo však měl v 88. minutě Messi, který Ospinu překonal obloučkem. Barcelona tak prodloužila rekordní sérii bez porážky na 38 soutěžních zápasů, londýnský tým skončil v osmifinále LM pošesté za sebou.

V druhém středečním utkání chybělo jen několik vteřin postup a postup do čtvrtfinále by slavil Juventus. Jenže v první minutě nastavení na 2:2 srovnal Müller. V prodloužení pak fotbalisté Bayernu Mnichov dalšími dvěma brankami dokonali obrat.