Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Čech míří za rekordem, Arsenalu pomohl k jasné výhře nad Manchesterem

18:52
LONDÝN - Hlavní tahák osmého kola Premier League ovládli v neděli odpoledne fotbalisté Arsenalu. Na domácím stadionu překvapivě jasně porazili Manchester United a v tabulce Premier League jsou druzí. V neděli se hrálo také městské derby Evertonu s Liverpoolem, jež skončilo remízou.

Radost Petra Čecha po gólu Alexise Sáncheze. foto: Reuters

Arsenalu se v minulých letech v zápasech proti Manchesteru United nedařilo. V třinácti posledních utkáních vyhrál jen jednou. Přehnaným respektem ale v nedělním utkání Wengerovi svěřenci rozhodně netrpěli.

United se v úvodních minutách nemohli dostat z vlastní poloviny, už po sedmi minutách navíc prohrávali 0:2. Po přihrávce z pravé strany nejdříve patičkou zakončil na přední tyči Sánchez, po přihrávce Walcotta zvýšil z dalšího útoku Özil.

Petr Čech zasahuje proti šanci Bastiena Schweinsteigera.
Zklamaný Wayne Rooney.

Petr Čech byl v úvodu zcela bez práce a sledoval pouze útoky svých spoluhráčů. další z nich zakončil krásnou střelou pod břevno podruhé Sánchez. Před brankou arsenalu se nic nedělo až do závěru poločasu, kdy Martiala vychytal ve velké šanci Čech.

Ten si připsal několik zákroků i ve druhém poločase, kdy už žádná další branka nepadla. Arsenal se přesvědčivým vítězstvím 3:0 posunul na druhé místo o skóre před Manchester United. Petr Čech si připsal už 166. čisté konto v anglické lize a na rekordmana Davida Jamese ztrácí ještě čtyři nuly.

Už odpoledne zahájili nedělní program Premier League v Liverpoolu. Do 225. vzájemného měření sil Evertonu a Liverpoolu vstoupili o trochu aktivněji hosté, kteří na stadionu svého velkého rivala neprohráli už pět let. Brankář Evertonu Howard byl ovšem dlouho bezchybný, stejně jako při šancích domácího celku jeho protějšek Mignolet.

Góly začaly v Goodison Parku padat až před pauzou. Obrana Evertonu si nepohlídala rohový kop, po němž přesně hlavičkoval do sítě zcela osamocený útočník Ings.

Domácím ale na odpověď stačilo pouhých pět minut. Canův nedůrazný odkop potrestal přesnou střelou k tyči nejlepší kanonýr Evertonu Lukaku.

Po změmě stran už se žádný z týmů neprosadil. Souboj Evertonu s Liverpoolem v Goodison Parku proto skončil stejně jako tři předchozí - remízou.