Čech v poháru vystřídal a hned chytil penaltu

10:42
LONDÝN - VIDEO. Střídající brankář Petr Čech byl ústřední postavou středečního zápasu čtvrtého kola anglického Ligového poháru. Český fotbalista nahradil v druhém poločase mezi tyčemi vyloučeného Rosse Turnbulla a hned zlikvidoval pokutový kop. Chelsea i díky jeho přispění zvítězila nad Evertonem 2:1 v prodloužení.

Brankář Chelsea Petr Čech v zápase Ligového poháru proti Evertonu vystřídal a hned chytil penaltu foto: ČTK

Francouz Nicolas Anelka sice v 16. minutě nezamířil přesně z pokutového kopu, londýnský tým se ale přece jen v první půli ujal vedení. Lehký oblouček Salomona Kaloua vypadl slovenskému brankáři Jánu Muchovi z rukou a překvapivě skončil v síti.

V 58. minutě fauloval brankář Turnbull unikajícího Louise Sahu a rozhodčí ho vyloučil. Na hřiště nastoupil Čech a vedle toho, že vystihl penaltu Leightona Bainese, předvedl ještě perfektní zákrok i proti dorážce téhož hráče.

"Dohodli jsme se s trenérem, že v zápase budu odpočívat, protože program je teď hodně našlapaný. Před zápasem se sice rozcvičuji stejně, jako když chytám, ale po hodině sezení na lavičce v zimě je člověk ztuhlý," řekl brankář pro svůj oficiální web.

Na pokutový kop anglického krajního obránce Bainese si Čech počkal uprostřed brány. "Jednou už proti mně kopal. Byl jsem rozhodnutý, že budu do poslední chvíle čekat, a vyplatilo se to. Dorážku zblízka jsem vyrazil taky skokem pod nohy a Cahill pak hlavičkoval vedle," popsal situaci.

Devětadvacetiletý český brankář přestál několik soupeřových šancí, nakonec však inkasoval. Razantní hlavičkou ho v závěru druhé půle překonal Saha. Ve prospěch Chelsea tak zápas až ve 116. minutě rozhodl střídající útočník Daniel Sturridge.

Z poháru vypadl v lize dosud neporažený Newcastle, který prohrál 3:4 v prodloužení s Blackburnem. Po výhře 2:1 nad Stoke postoupil do čtvrtfinále Liverpool, největším rozdílem 5:2 pak zvítězil lídr Premier League Manchester City nad Wolverhamptonem.