13. prosince 2014 18:52, aktualizováno  20:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čech udržel čisté konto, Chelsea
po výhře drží náskok v čele

• 1Diskuse
Petr Čech (vlevo) a Filipe Luis. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech (vlevo) a Filipe Luis. | foto: ČTK/AP
PRAHA Základní zpráva z 16. kola Premier League: Petr Čech poprvé v lize chytal v základní sestavě, neinkasoval, Chelsea porazila Hull City a udržela si tříbodový náskok před Manchesterem City.

Nebyla to přesvědčivá jízda, lídr Premier League se s předposledním týmem tabulky nadřel. Přitom už po šesti minutách vedla díky Hazardovi, jehož v týdnu v Lize mistrů proti Sportingu kouč José Mourinho šetřil.

Ale druhý uklidňující gól ne a ne dát. Povedlo se to až Diego Costovi, který se trefil v 68. minutě. I jemu se ulevilo, skóroval po čtyřech zápasech, celkově to byl jeho dvanáctý ligový gól na podzim. V té době hráli hosté bez vyloučeného Huddlestone, který zbytečně šlapákem fauloval Filipe Luise.

Petr Čech v dresu Chelsea.

Brazilský levý bek byl vedle Petra Čecha a Mikkela jedním z obvyklých náhradníků, který dostal šanci v týdnu a místo si udržel.

Čech čelil osmi střelám, ale ani jednou zasahovat nemusel. Posbíral pár centrů, byl spolehlivý, ale bylo to pro něj jeden z lehčích zápasů.

Hazard vstřelil svůj 65. gól v kariéře, z toho teprve druhý hlavou. Belgický reprezentant se popáté v řadě trefil v utkání Premier League na domácím stadionu a pokud by se 26. prosince prosadil proti West Hamu, vyrovnal by klubové rekordy Didiera Drogby a Eidura Gudjohnsena.

ČTĚTE VÍCE

O výhře Manchesteru City v Leicesteru rozhodl ve 40. minutě po Nasriho přesném pasu Frank Lampard. Bývalý hráč Chelsea si připsal 175. zásah v anglické lize a zařadil se na čtvrté místo historické tabulky střelců k Thierrymu Henrymu. Leicester naposledy zvítězil 21. září s Manchesterem United (5:3).

Burnley zvítězil po brance Ashleyho Barnese z 73. minuty 1:0 nad Southamptonem. Ten sice měl v 60. minutě možnost skórovat z penalty, Dušan Tadič ji ale neproměnil a ukončil sérii 29 úspěšných pokutových kopů Southamptonu v lize. Burnley poprvé dokázalo vyhrát prosincový duel Premier League. Southampton prohrál počtvrté za sebou a ze čtvrté příčky klesl na pátou.

West Ham, po Southamptonu druhé překvapení sezony, remizoval v Sunderlandu 1:1 a zůstává na čtvrtém místě. Za hosty se prosadil Stewart Downing, jenž se podílel na pěti z posledních šesti branek svého týmu: dvakrát skóroval a třikrát asistoval.