Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Čech proti Drogbovi v Lize mistrů. Jsme stále v kontaktu, říká brankář

Petr Čech

20:26
Osm let za Chelsea střílel gól za gólem. Osm let byl v její nejslavnější éře oporou. Didier Drogba, fotbalový útočník z Pobřeží slonoviny, se v únoru na Stamford Bridge vrátí. Ale jako soupeř.

Čech a Drogba oslavují triumf v Lize mistrů foto: Reuters

"To je los. Jsem nejšťastnější člověk v Lize mistrů. Budu hrát oba zápasy doma. Uvidíme se za dva  měsíce," vzkázal pětatřicetiletý útočník Galatasaray Istanbul poté, co los v Nyonu oba kluby svedl proti sobě v osmifinále.

"Moc se na něj těším. Asi to takhle mělo dopadnout," prohlásil Petr Čech, gólman Chelsea.

Bez těch dvou by to tenkrát nevyšlo. Když Chelsea na jaře 2012 vyhrála Ligu mistrů, na triumfu měli zásadní podíl právě český brankář a Drogba.

První v prodloužení chytil penaltu a pak se zaskvěl i v rozstřelu. Druhý v 89. minutě vyrovnal na 1:1, jinak by slavil domácí Bayern. Pak proměnil rozhodující pokutový kop.

Pro Drogbu bylo finále v Mnichově posledním zápasem v modrém dresu. Po krátkém angažmá v Číně před rokem zamířil do Istanbulu, kterému letos pomohl k postupu do vyřazovací fáze. I Chelsea to přes potíže a dvě porážky ve skupině s Basilejí zvládla a šla dál.

Do osmifinále si Čech přál právě Galatasaray.  "Zdá se, že to bylo napsané někde ve hvězdách. Je to zajímavý los pro nás, pro fanoušky a určitě i pro Didiera," řekl pro svůj web.

"I když už u nás nehraje, zůstali jsme v kontaktu. Naposledy jsme spolu mluvili minulý týden a určitě si zase zavoláme," podotkl Čech.

Petr Čech s trofejí.

Nebude to poprvé, kdy proti kamarádovi nastoupí. Než se oba sešli v Chelsea, působili ve francouzské lize. Čech chytal za Rennes, Drogba nastupoval za Marseille.

"Pamatuju si, že mi u nich dával gól na dva nula," vzpomínal Čech.

Pikantní souboj čeká i trenéra José Mourinha. Drogbu si do Chelsea přivedl. Když pak portugalský kouč o tři a půl roku později v anglickém klubu skončil, začal trénovat Inter Milán. S ním v roce 2010 vyhrál Ligu mistrů a v kádru měl i Wesleyho Sneijdera. Nizozemský záložník před týdnem rozhodl o tom, že Galatasaray překvapivě vyřadil Juventus...