Čech i se zraněným malíčkem vychytal Wigan, Chelsea vyhrála 4:1

Petr Čech

18:54aktualizováno  21:13
LONDÝN - Brankář Chelsea Petr Čech po absenci v reprezentaci chytal ve 26. kole anglické ligy proti Wiganu i se zraněným malíčkem a slavil výhru 4:1. Čech si zlomil prst v předchozím ligovém utkání s Newcastlem a kvůli tomu vynechal středeční přípravné utkání národního týmu v Turecku.

Ramires z Chelsea slaví branku. foto: Reuters

Chelsea ztrácí na druhý Manchester City čtyři body, "Citizens" totiž překvapivě zaváhali na půdě Southamptonu 1:3. "Blues" šli do vedení ve 23. minutě, kdy se po přihrávce Torrese prosadil počtvrté v sezoně Brazilec Ramires. Deset minut po přestávce přidal soupeř Sparty v Evropské lize druhý gól, když se po přesném centru do protipohybu gólmana Al Habsiho trefil Hazard, který se vrátil do sestavy po odpykání karetního trestu.

Sobotní výsledky

Tottenham - Newcastle 2:1 (5. a 78. Bale - 24. Gouffran), Chelsea - Wigan 4:1 (23. Ramires, 56. Hazard, 87. Lampard, 90.+1 Marin - 58. Maloney), Norwich - Fulham 0:0, Stoke - Reading 2:1 (67. Huth, 81. Jerome - 83. Mariappa), Sunderland - Arsenal 0:1 (36. Cazorla), Swansea - QPR 4:1 (8. a 67. Michu, 18. Rangel, 50. Hernandez - 48. Zamora), Southampton - Manchester City 3:1 (7. Puncheon, 22. Davis, 48. vlastní Barry - 39. Džeko).

Za dvě minuty ale hosté snížili, poté co si Maloney obhodil vyběhnuvšího Čecha. Uklidnění do řad Chelsea přinesl tři minuty před koncem Frank Lampard přesnou střelou k tyči z hranice velkého vápna. Lampard se trefil již ve čtvrtém zápase po sobě a celkově pojedenácté v sezoně. V nastaveném čase přidal čtvrtý gól Chelsea náhradník Marin.

Southampton vedl v duelu s Manchesterem City již od sedmé minuty, když brankář Hart vyrazil míč jen Puncheonovi, který ho vrátil do branky. Vedení domácích pak navýšil o čtvrt hodiny později Davis.

Za hosty snížil šest minut před přestávkou střelou v pádu nejlepší klubový střelec Džeko. Chvíli po změně stran si ale vlastní gól dal záložník Manchesteru Barry a hosté již nedokázali reagovat. Jejich náskok před Chelsea se tak ztenčil na čtyři body, Southampton výhra posunula na patnácté místo.

Další český reprezentant Tomáš Rosický nezasáhl do duelu se Sunderlandem a byl pouze na lavičce náhradníků Arsenalu. "Gunners" zvítězili díky gólu Cazorly ze 36. minuty, a to i přesto, že dohrávali více než půl hodiny bez vyloučeného Jenkinsona. Arsenal se výhrou posunul na páté místo zajišťující postup do evropských pohárů.

Tottenham zvítězil doma nad Newcastlem 2:1. Oba góly zařídila největší hvězda Londýňanů Gareth Bale, prosadil se už podeváté z posledních 12 zápasů. První gól dal z přímého kopu. Za hosty vyrovnal v první půli Yoan Gouffran, který tak dal první gól Newcastlu na White Hart Lane po pěti hodinách vzájemných zápasů.