Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Calgary v play off skončilo, Hudlerův gól na postup nestačil

7:03aktualizováno  7:46
NEW YORK - Hokejisté Calgary zejména zásluhou českého útočníka Jiřího Hudlera v nedělním utkání na ledě Anaheimu dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení a play off NHL pro ně skončilo. Ducks ovládli sérii 4:1. Ve hře o Stanley Cup se udrželi New York Rangers, kteří zvítězili ve Washingtonu 4:3 a vyrovnali stav série na 3:3. O postupujícím rozhodne až sedmý zápas ve středu v newyorské Madison Square Garden.

Ilustrační foto: Jiří Hudler foto: ČTK

Hudler svou čtvrtou trefou v play off v 11. minutě otevřel skóre zápasu v Anaheimu. Ve 26. minutě po jeho přihrávce Johnny Gaudreau vrátil Flames náskok, když o 56 sekund dříve vyrovnal Ryan Kesler.

Jenže nakonec se projevila výrazná útočná převaha domácích, kteří přestříleli soupeře v poměru 47:19. Hned v první minutě třetí třetiny vyrovnal Matt Beleskey, prodloužení ukončil už ve třetí minutě důraznou dorážkou v brankovišti Corey Perry. O jasné převaze domácích svědčí i poměr střel v nastaveném čase 7:0.

Rangers druhý rok po sobě útočí na obrat v sérii, v níž prohrávali 1:3 na zápasy. Loni takhle dokázali ve stejné fázi vyřazovacích bojů srovnat krok s Pittsburghem, aby pak sedmý zápas vyhráli na ledě Penguins 2:1.

S Washingtonem hráli utkání č. 7 před dvěma už v prvním kole a postoupili po výhře 5:0.

V neděli měli Rangers podařený začátek. Už po 40 sekundách hry dostal hosty do vedení Chris Kreider, stejný hráč pak tři desetiny před koncem první třetiny zvýšil v přesilové hře na 2:0. Capitals dokázali odpovědět hned v první minutě druhého dějství, kdy se prosadil Jason Chimera, jenže další gól ze střelecké převahy 18:4 v prostřední dvacetiminutovce už nevytěžili.

Naopak na začátku třetí třetiny odskočili Rangers díky trefám Ricka Nashe a Dana Boylea do vedení 4:1. Domácí se sice nevzdali a v 51. minutě už svítil na ukazateli skóre znovu jen těsný stav 3:4, vyrovnat už se ale Capitals nepodařilo. Zasloužil se o to především brankář hostů Henrik Lundqvist, který si připsal 42 úspěšných zákroků.

VÝSLEDKY NHL

Západní konference - 5. zápas:
Anaheim - Calgary 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Kesler, 41. Beleskey, 63. Perry - 11. Hudler, 26. Gaudreau (Hudler). Střely na branku: 47:19. Diváci: 17.284. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. Rämö (Calgary). Konečný stav série: 4:1.

Východní konference - 6. zápas:
Washington - New York Rangers 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky: 21. Chimera, 48. Kuzněcov, 51. Ward - 1. a 20. Kreider, 41. Nash, 45. Boyle. Střely na branku: 45:28. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kreider (Rangers), 2. Ward, 3. Chimera (oba Washington). Stav série: 3:3