Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Calgary i díky trefě Hudlera přetrhlo sérii šesti proher

7:16aktualizováno  10:04
NEW YORK - Hokejisté Calgary i s přispěním jedné branky Jiřího Hudlera ukončili sérii šesti proher, když zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Winnipegu 5:4 po samostatných nájezdech. Hosté měli blízko k výhře už v základní hrací době, neboť po gólu českého útočníka z 57. minuty vedli 4:3, ale domácí v čase 59:54 počtvrté vyrovnali skóre. Nájezdy rozhodl v osmé sérii Sean Monahan.

Hudler se spoluhráči slaví gól. Calgary přetrhlo sérii šesti prohraných zápasů v řadě. foto: ČTK

"Zoufale jsme tohle vítězství potřebovali. Jejich vyrovnání v závěru utkání bylo srdcervoucí, ale vypořádali jsme se s tím a měli jsme i šance na to, abychom rozhodli v prodloužení," řekl útočník Calgary Lee Stempniak, který ve čtvrtém kole nájezdů proměnil svůj pokus v situaci, kdy musel dát gól, aby rozstřel pokračoval.

Calgary - Boston

"Udělali jsme zápas zajímavý a hodně jsme si ho ztížili. Ale nakonec jsme vyhráli, za což jsem rád," oddechl si trenér Flames Bob Hartley. "Vím, že nejsme dokonalí, ale není den, kdy bychom se o to nesnažili. Některé jsou těžší, jiné lepší, ale vždy se můžu na tuhle partu spolehnout. Chtějí se učit, zlepšovat," dodal.

Winnipeg, v jehož brance dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Al Montoya, v zápase neustále dotahoval jednobrankové manko. V prvním případě se to Jets povedlo díky gólové dorážce Michaela Frolíka, který ale stejně jako na druhé straně Hudler neuspěl v závěrečném rozstřelu. Hudler si díky sedmé brance v sezoně upevnil pozici nejproduktivnějšího českého hráče.

Pittsburgh porazil Anaheim 3:1, přičemž všechny góly padly v poslední třetině. Penguins nasměroval k výhře nečekaný hrdina Brian Gibbons. Pětadvacetiletý útočník, jenž byl dvanáct hodin před utkáním povolán z farmy, otevřel skóre a u druhé trefy si připsal asistenci.

Pittsburgh - Anaheim

"Opravdu nevím, co mám očekávat," uvedl po vydařené premiéře v NHL Gibbons, který se stal první hvězdou zápasu. "Jen jsem přišel, snažil se tvrdě makat a hrát jednoduše. Hodně mi to usnadnili spoluhráči, což vždycky ohromně pomůže," dodal. Hosté sice ještě brzy snížili, ale jejich naděje na bodový zisk utnul třetím gólem Sidney Crosby, které se bodově vyrovnal v čele produktivity soutěže Alexandru Steenovi ze St. Louis.

Anaheim prohrál počtvrté v řadě a neúspěšná série ho připravila o vedení v NHL. "V prvních devatenácti nebo dvaceti zápasech jsme byli úspěšní, protože nám fungovaly všechny čtyři lajny a mohli jsme se díky tomu měřit s každým. Když první dvě řady sváděly nerozhodný minisouboj s formacemi, proti kterým hrály, dokázala naše třetí nebo čtvrtá rozhodnout. Teď se daří útoku Getzlaf-Perry-Penner, ale nikdo další se k nim nepřidává," komentoval propad trenér Bruce Boudreau.

Ve zbývajícím utkání pondělního programu NHL zvítězil Boston 4:1 na ledě Caroliny. Hosté si vypracovali dvoubrankový náskok v úvodních jedenácti minutách a dalším klíčovým momentem bylo, že za stavu 2:1 ubránili 63 sekund dlouhé oslabení tři proti pěti. Uklidňující góly přidali v závěrečných minutách. V dresu domácích se po zranění a téměř měsíční absenci vrátil do branky Cam Ward, který kryl 26 z 29 střel.

Výsledky NHL:

Carolina - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Ruutu - 3. R. Smith, 11. Söderberg, 51. Boyčuk, 60. Lucic. Střely na branku: 24:30. Diváci: 13 919.

Pittsburgh - Anaheim 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 44. Gibbons, 45. Sutter, 48. Crosby - 46. Getzlaf. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18 614.

Winnipeg - Calgary 4:5 po nájezdech (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 32. Frolík, 49. O. Jokinen, 53. Byfuglien, 60. Little - 30. Cammalleri, 36. Brodie, 52. Bouma, 57. Hudler, rozhodující sam. nájezd Monahan. Střely na branku: 47:33. Diváci: 15 004.