Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Byl to zápas blbec, ulevil si Horváth a doufá v úspěšnou odvetu

10:25
PLZEŇ - Kapitán fotbalistů Plzně Pavel Horváth doufal, že hned v prvním zápase 2. předkola Ligy mistrů rozhodne jeho tým o postupu. Jenže vítězství 4:3 ještě nechává do odvety naději i bosenskému soupeři Željezničaru Sarajevo. "V prvním poločase jsme měli dva tři góly. Jenomže po přestávce jsme tři dostali. Ještěže jsme to zvládli alespoň takhle," oddechl si zkušený záložník

Kapitán fotbalistů Plzně Pavel Horváth foto: Mafra - Ladislav Němec

Byl klíčový první poločas, kdy jste neproměnili spoustu šancí?
To nevím. Ve druhém poločase jsme vedli dvakrát o dva góly, což jsme měli dohrát a bylo by to příjemnější. Byl to pro nás zápas blbec, ale na druhou stranu jsme dali čtyři góly a měli jsme i další šance. Máme na to, abychom v odvetě uhráli postupový výsledek.

K TÉMATU

Je těžké nepropadnout panice, když se outsider v takovém zápase dostane do vedení?
Panika není na místě. Ale je na místě zvýšit obrátky, což se dvojím střídáním podařilo. Ve druhém poločase jsme byli ještě lepší než v první půli, akorát jsou tam smutné ty obdržené góly. Snad už se soupeř vystřílel. Vždyť takovou produktivitu nemá ani Real Madrid

Nedostávalo vás z rytmu, když soupeř polehával a tím zdržoval hru?
Museli jsme si to říct o přestávce - hlavně se nenechat vyprovokovat nebo se s nimi hádat. Chtěli jsme se soustředit na svůj výkon, což po inkasovaném gólu nebylo jednoduché. Ale zase ukázalo, že i takové zápasy dokážeme vyhrát. Doufám, že na úterý budeme znovu připravení.

Jak nepříjemné je cestovat do Sarajeva s minimálním náskokem?
Tohle si vůbec nebudeme připouštět. Proč bychom se sami měli dostávat pod tlak? Víme, o co hrajeme. Naopak gól musejí dát oni, aby postoupili. V tom je naše šance, protože máme hráče na brejky. Věřím, že to zvládneme.

Může vás překvapit prostředí v Sarajevu, které bude zřejmě hodně bouřlivé?
Nedovedu si představit, jak to tam bude vypadat. Myslím, že nás to nepřekvapí. Ale musíme se na to připravit a prostě je vyřadit.