Byl to výborný zápas, ale pohár nemám, smutnil gólman Čech

Petr Čech

12:01
PRAHA - Ještě než se po páteční půlnoci v útrobách stadionu v pražském Edenu setkal s manželkou Martinou, což jistě byla šťastná chvíle, fotbalový brankář Petr Čech vyprávěl o velkém zklamání, které před tím prožil na hřišti. "Chybělo pět vteřin, pět vteřin," litoval brankář Chelsea.

Brankář fotbalistů Chelsea Petr Čech v Edenu foto: Mafra - Michal Šula

Měl krátce po utkání proti Bayernu Mnichov, který souboj o evropský Superpohár vyhrál v penaltovém rozstřelu. Přitom ještě v poslední minutě prodloužení vedla Chelsea 2:1.

"Je chvíli po zápase, takže první pocity... To je samozřejmě velké zklamání. Chybělo malinko a všechno bylo jinak. Tohle je obrovské zklamání."

Užil jste si aspoň ten zápas, když jste chytal doma v Praze?
Řekněme, že jo. Byl to výborný zápas a hrát doma je vždycky hezké. Ale na druhou stranu...

Co?
Pohár nemám.

Vedli jste, blížil se konec. Říkal jste si, že to už nemůžete ztratit?
Věřil jsem, že už to dohrajeme. Jenže dlouho jsme hráli v deseti, což proti Bayernu není nikdy jednoduché. Přesto jsme dokázali dát gól, šli do vedení a dlouho to bránili. Až na těch pět vteřin.

Sudí přidával minutu, gól jste dostali v padesáté vteřině nastavení....
Nevím, kolik se nastavovalo, ani to vědět nechci. Bohužel se nám to ubránit nepodařilo.

Měl jste ponětí, kolik času do konce zbývá?
To člověk na hřišti nevnímá, nemá čas přemýšlet o tom, jaká je minuta. Spíš jsem si říkal, že bychom z nějakého brejku mohli přidat ještě třetí gól, ale vhodná příležitost se k tomu už nenaskytla.

Ale nebýt vašich mimořádných zákroků, minimálně třech čtyřech, asi by ani na penalty nedošlo a Bayern by vyhrál už dřív. Jak jste viděl vyrovnávací gól soupeře?
Sešlo se všechno proti nám. Nejdřív jsme neodkopli míč, pak přišel centr a my hlavu vyhráli. Ale od někoho se to odrazilo....

Fotbalista Chelsea Eden Hazard
Fotbalista Bayernu Mnichov Franck Ribéry slaví s trenérem Josepem Guardiolou

Před odkrytou branku k Martínezovi, že?
Někdy to tak má asi být, nevím. Míč se mohl odrazit kamkoli, jenže se vykutálí přímo před prázdnou bránu, kde je protihráč. Tak to prostě bývá. Dneska jsme tu smůlu měli my a pohár mají oni.

Před rokem ve finále Ligy mistrů to bylo opačně. Vzpomínáte?
Před penaltami jsem říkal Neuerovi, jestli zase půjde střílet. Prý na něj nevyšla řada.

Hecoval jste ho?
Povídá mi, že v prvních pěti není. Tak mu říkám, počkej, to se ještě nerozhodne a pak na tebe řadu přijde. A ještě mu říkám, že pak jdu taky.

Nakonec stačilo pět střelců na každé straně, selhal jen Lukaku. Vy jste tentokrát neuspěl.
U střely Lahma jsem byl hodně blízko. A na tu Shaqiriho jsme si sáhl, vyrazil jsem jí, ale bohužel do boční sítě. Chybělo pár centimetrů a míč byl venku. Škoda.