Bundesligový rekord. Norimberk nevyhrál ani patnáctý zápas v řadě

22:40
NORIMBERK - Fotbalisté Norimberku se ani v 15. bundesligovém kole nedočkali první výhry v sezoně a stanovili tak negativní rekord soutěže. Sestupem ohrožený tým hrál 1:1 s Mohučí a připsal si devátou remízu v ročníku.

Fotbalista Norimberku Adam Hloušek (nahoře) a Stefan Kiessling z Leverkusenu foto: ČTK

Německá fotbalová liga - 15. kolo

Norimberk - Mohuč 1:1 (5. Nilsson - 75. Okazaki)

Norimberk přitom vstoupil do zápasu v hustém sněžení lépe než soupeř a už v 5. minutě ho poslal do vedení Per Nilsson. Jeho hlavičku těsně před brankářem tečoval ve snaze o zabránění gólu mohučský obránce Zdeněk Pospěch.

Domácí, za něž hrál celý zápas Adam Hloušek, vedli do 75. minuty, kdy vyrovnal Šindži Okazaki. Po inkasované brance poslal norimberský trenér Gertjan Verbeek na trávník útočníka Tomáše Pekharta, ale ani on nedokázal přinést svému mužstvu první výhru v sezoně. Norimberk tak má o pouhý bod více než poslední Braunschweig a hrozí mu, že klesne na dno tabulky.