Budějovice ztratily vedení 2:0 v závěru

17:07aktualizováno  18:59
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Fotbalisté Českých Budějovic dnes remizovali ve 21. kole první ligy se Slováckem 2:2, když oba góly inkasovali až v samotném závěru utkání. Ještě čtyři minuty před koncem vedli brankami Klesy a Otepky z penalty, ale Hlúpik a střídající Čtvrtníček zachránili hostům bod.

Sigma Olomouc - České Budějovice. Budějovický obránce Tomáš Řepka foto: ČTK

Č. Budějovice - Slovácko 2:2

Branky: 14. Klesa, 65. Otepka z pen. - 87. Hlúpik, 90. Čtvrtníček. Rozhodčí: Kocourek - Santarius, Moláček. ŽK: Rýdel, Otepka - Kordula, Reinberk, Trousil. Diváci: 3621.

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (90. Novák), Rýdel, Otepka, Javorek, Sandro - Řezníček (85. Němec).
Slovácko: Heča - Franta, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Valenta (55. Kovář), Kordula, Volešák (71. Trávník), Pavelka - Lukáš (68. Čtvrtníček).

Slovácko přitom nastoupilo bez tří stabilních hráčů základní sestavy - brankáře Filipka, obránce Kubáně a především útočníka Doška, který v minulém kole svými góly rozhodl o vítězství nad Bohemians. Domácí začali v ofenzivním tempu a prakticky z první příležitosti skórovali. Ve 14. minutě se po Krajčíkově centru dostal míč až ke Klesovi a ten překonal Heču. Českobudějovický záložník se trefil ve třetím domácím zápase za sebou.

Jihočeši po gólu ještě víc ožili, dařily se jim kombinační akce, ale žádnou z nich nedotáhli do konce a elán jako by z nich postupně vyprchal. Slovácko se po rozpačitém úvodu osmělilo k útočným výpadům. Ale Volešákovu střelu Daněk vyrazil a zkrotil i následný Valentův poskakující míč.

Po přestávce se domácí opět vrátili k ofenzivě. V 60. minutě přesně hlavičkoval Řezníček, publikum se už pomalu radovalo z gólu, ale Heča stačil míč vyrazit. Vzápětí se po Sandrově střele míč zastavil o Kordulu, rozhodčí Kocourek ukázal, že kapitán Slovácka zasáhl rukou, a nařídil penaltu, kterou Otepka proměnil.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Slovácko předvedlo nevídaný finiš. V 72. minutě se po rohu prosadil povedenou ranou Trousil, ale Daněk jeho pokus ještě zlikvidoval. V samotném závěru byl Hlúpik úspěšnější a střelou po zemi vykřesal naději. A v posledních vteřinách utkání propadl po autu míč až ke Čtvrtníčkovi, jenž pohodlně vyrovnal.

Další nedělní výsledky fotbalové Gambrinus ligy

Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (0:1).
Branky: 77. Zahustel, 89. Rolko - 42. Hejda, 72. Šlapák. Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Košec. ŽK: Kalina, Kulič - Koukal, Pleško, Mareš. Diváci: 4483.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina (72.Štohanzl), Rolko, Dimitrovski, Šírl - Janíček (66. Brunclík), Kúdela - Zahustel, Kulič, Fillo (79. Táborský) - Chramosta.
Příbram: Hruška - Štochl, Hejda (90. Andrejevič), Krejčí, Divíšek (24. P. Pilík) - Mareš (90+3. Kraus), Koukal, T. Pilík, Pleško - Šlapák, Krbeček.

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Blažej. ŽK: Nešpor, Žižka - Janoušek, Jedunov, P. Dvořák. ČK: 45. Nešpor. Diváci: 2542.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec (88. Kraják), Budínský (90.+2 Ptáček), Abraham, Borek (83. Vyhnal), Bartek - Nešpor.
Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal (57. Jedunov), Plašil, Poděbradský - Štěpán (74. Mrázek), Šisler, Janoušek, Zelený - P. Dvořák (90. Schwarz).