Budějovice v poháru porazily trapné Teplice, zvítězily 1:0

20:22
TEPLICE - Fotbalisté Teplic nezvládli úvodní zápas osmifinále Ondrášovka Cupu a podlehli Českým Budějovicím 0:1. Teplice předvedly matný výkon postrádající pohyb a v odvetě budou muset vstřelit minimálně dva góly. Rozhodl o tom povedený brejk Budějovic, který proměnil v 47. minutě Ondrášek. Teplický trenér Jiří Plíšek označil po zápase výkon svého týmu za "až ostudný".

Teplice - České Budějovice (Zdeněk Ondrášek, vlevo) foto: ČTK

Budějovice si původně přijely pro bod a podle toho také jejich hra vypadala. Dvě defenzivní řady hluboko na vlastní polovině a urputnost v soubojích na Teplice platily a domácí se od začátku jen obtížně dostávali do tempa. Z jejich platonického tlaku vybočila jen 34. minuta, jenže Matulovu placírku po rohu nechtíc zblokoval jeden z jeho spoluhráčů.

Fotbal se z hlubokého podprůměru nezvedl ani po poločase, kdy se na hřiště dostal zkušený Verbíř. Teplickým hráčům totiž i dál chyběl pohyb nebo snaha rozeběhnout akci, za což je Budějovice rychle ztrestaly. Stoper Žižka vyhrál v 47. minutě souboj na vlastní polovině, Stráský rychle proměnil jeho kolmici v přízemní centr zprava a Ondrášek se z malého vápna trefil naprosto přesně.

Na Stínadla přišla jen necelá tisícovka skalních, a tak se ani poté nezačal z tribun ozývat pískot, žlutomodří si o něj ovšem dál koledovali. Šance totiž začaly přicházet až v poslední desetiminutovce, kdy už byl na hřišti dvoumetrový Došek. V 84. minutě ovšem jeho hlavička po Verbířově přímém kopu trefila jen boční síť a podobně dopadla i jeho druhá šance v nastaveném čase.

Teplický kouč Jiří Plíšek svůj tým po zápase tvrdě kritizoval. "Odehráli jsme jedno z nejhorších utkání za poslední dva roky. Říkali jsme si, že je pro nás důležité, ale výkon byl bezkrevný a alibistický. V odvetě musíme odvést mnohem lepší výkon, protože se za tohle se budeme muset našim fanouškům hodně omlouvat," řekl novinářům Plíšek.

Teplice - Č. Budějovice 0:1 (0:0)

Úvodní zápas semifinále fotbalového Ondrášovka Cupu:
FK Teplice - SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)
Branka: 47. Ondrášek.

Rozhodčí: Drábek - Pospíšil, T. Kovařík. ŽK: Siva, Mahmutovič - Dobal, Lengyel, Ondrášek, Mezlík, Rakovan. Diváci: 920.

Teplice: Grigar - Siva, Smejkal, Matula, Stožický (69. Došek) - Kalivoda (80. Zoubele), Ljevakovič, Čajič (46. Verbíř), Mareš - Vondrášek, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Č. Budějovice: Beláň - Laštovka, Lencevič, Lengyel, Riegel - Stráský (85. Mezlík), Dobal (72. Rakovan), Žižka, Šíma - Ondrášek, Pecka (90. Sedláček). Trenér: Šilhavý.