Budějovice na nohou, Motor poprvé v baráži vyhrál. Do trháku jde Slavia

19:52
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejisté Českých Budějovic poprvé zvítězili v baráži o extraligu, když v dnešním 5. kole porazili Olomouc těsně 4:3. K premiérovému tříbodovému zisku jim pomohly dva góly z přesilových her.

Fanoušci budějovického Motoru. foto: ČTK

V Budějovicích tak domácí hokejisté vstřelili v pěti zápasech z 12 branek celkem šest při početní převaze. Jihočeši vedli zkraje druhé třetiny už 4:1, finiši Hanáků ale nakonec odolali.

Českobudějovičtí zažili nejpovedenější vstup do utkání v baráži. Nejprve se prosadil po pěkné Přibylově přihrávce Vaniš a v deváté minutě vedli Jihočeši už 2:0. Předvedli totiž to, v čem je v baráži jejich hlavní síla. A tou je úspěšná přesilová hra. Tentokrát se v početní převaze prosadil Rob.

Budějovický trenér Petr Rosol.
Budějovičtí hráči - (zprava) David Kuchejda, Rok Pajič a Michal Švihálek - se...

Domácí svého soupeře k ničemu nepouštěli a zdálo se, že brzy přidají třetí gól. Jenže z nenápadné a do té doby ojedinělé akce se prosadila Olomouc: Herman prostřelil Gábu mezi betony a snížil na rozdíl jednoho gólu. Českobudějovičtí však přesto končili první část s dvougólovým náskokem, když se se opět z přesilovky prosadil Švihálek.

Jihočeši ovládli i vstup do druhé třetině. Po pár vteřinách byl faulovaný Nouza, rozhodčí nařídil trestné střílení a z něj se českobudějovický útočník nemýlil. Třígólový náskok však Olomouc nijak nesrazil a spíš se zdálo jako by hosty probral. Ti najednou ovládli hru a byli v útoku výrazně nebezpečnější. To následně potvrdili dvěma góly v krátkém rozmezí. I když ten druhý z hole Škůrka ve 32. minutě sudí uznali až po shlédnutí videa.

Olomouc i v závěrečné části pokračovala v ofenzivním hokeji a hnala se ve zdánlivě ztraceném duelu za vyrovnáním. Všechna snaha ale přišla vniveč. Domácí zahrozili z několika brejků, výsledek se však už nezměnil ani při závěrečné power play Hanáků.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Olomouc 4:3

(3:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Vaniš (A. Přibyl, Rob), 9. Rob (J. Straka, Suchánek), 17. Švihálek (Pajič, Žovinec), 22. Nouza z tr. střílení - 12. Herman (Zuzin, Matai), 30. Marosz (Kucharczyk, Ondrušek), 32. Škůrek (Patera, R. Dlouhý). Rozhodčí: Mikula, Mrkvar - Charvát, Flegl. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 5828.

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 0:2

(0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 41. Sklenář (Tomica), 60. Stránský (Vlasák). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Bláha, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 5136.