Brno zapomnělo na nedělní debakl a vyhrálo na Spartě

21:36
PRAHA - Hokejisté Brna dali zapomenout na nedělní debakl s Karlovými Vary 0:7 a vyhráli v 6. kole extraligy na ledě pražské Sparty 4:3 po samostatných nájezdech. Kometa tak vyhrála třetí z posledních čtyř utkání.

Ilustrační foto. foto: ČTK

Domácí Sparta sice dokázala z nepříznivého stavu 1:3 vynutit nastavení, ale po vítězné brance Kamila Brabence prohrála už čtvrté utkání v sezoně. Brno nastoupilo bez Bičánka, Dopita i Dlouhého a v úvodu se bránilo náporu Sparty. Gólman Hovi, který se vrátil do branky místo Trvaje, ale odolal a v šesté minutě mohl otevřít skóre Huml, jehož domácí zapomněli na útočné modré čáře. Pöpperle ale jeho únik kryl. Z brejku mohli hosté opět zahrozil v polovině úvodní části, ale Pospíšil při přečíslení tří na jednoho špatně přihrál.

Vzápětí měl štěstí Hovi, když ani nevěděl, jak zastavil betonem Macholdův tečovaný pokus. V 11. minutě už ale Brno inkasovalo, když po ráně Gulašiho doklepl puk do prázdné branky Broš. Už za 17 vteřin ale Sparta o vedení přišla, protože po levé křídle se protáhl Hubáček a prostřelil Pöpperleho mezi betony. V 16. minutě opět domácí defenzíva zapomněla na Baleje, ale jeho ránu z úhlu sparťanský gólman vyrazil.

Úvod druhé dějství vyšlo Kometě. Pospíšilův pokus i dorážku Pöpperle zastavil, ale ve 24. minutě sparťanské defenzívě unikl po Stehlíkově přihrávce Kvapil a střelou mezi betony domácího gólmana otočil vývoj utkání. Vzápětí mohl vyrovnat Broš, ale Hoviho nepřekonal. Sparta se marně snažila změnit nepříznivý stav a navíc pokračovala ve špatné defenzivní hře.

V polovině utkání v dalším přečíslení tří na jednoho vystřelil brněnský Procházka z velkého úhlu, ale v 33. minutě při Kůrkově vyloučení už zvýšil Balej. Střeleckou pozici z mezikruží mu připravili Kvapil s Hruškou.

Třinec - Sparta.

Sparťané mohli být rádi, že v další šanci minul osamocený Pospíšil. V 37. minutě už to bylo jen o gól, když Hovi vyrazil před sebe O´Brienovu ránu a Smoleňák pohotově poslal puk z dorážky za jeho záda.

Na začátku druhého dějství hráli domácí přesilovku, když po strkanici před Hovi dostal trest jen Malec. Možnost si vypracoval Výborný, ale neuspěl.

Krátce po skončení početní výhody už Kometa ztratila vedení, když z mezikruží skóroval Philipp.

Po trestech pro Protivného a Hrušku měla Sparta možnost hrát 71 vteřin v pěti proti třem, ale finský gólman vychytal v největší šanci u pravé tyče Ručinského. Na stavu už do konce běžné hrací doby nezměnila ani další přesilovka domácích po vyloučení Malce, ani výhoda hostů při trestu Ručinského. Došlo na nájezdy, v nichž se trefili za hosty Kvapil i Brabenec, za Spartu byl úspěšný jen Výborný, Broš a Kůrka Hoviho nepřekonali.

Brno tak po svém návratu do extraligy poprvé porazilo Spartu, v minulé sezoně všechny čtyři zápasy Moravané prohráli.

Hokejová extraliga - 6. kolo

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Huna (Burger, Malík), 29. Barinka (Trnka, Pohl), 33. Huna (Káňa, Burger), 49. Káňa (Huna), 52. Káňa z trestného střílení, 55. Ujčík - 51. M. Heřman (Petruška). Rozhodčí: Jeřábek, Hodek - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 4:0. Diváci: 4422.

HC Mountfield České Budějovice - HC Eaton Pardubice 3:2 po sam. náj. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. L. Květoň (Gulaš, Mertl), 43. Vydarený (Snopek, Kašpařík), rozhodující nájezd Gulaš - 27. Zohorna (Rákos), 27. Bartek (Zohorna, Pivko). Rozhodčí: Mikula, Polák - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4996.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Broš (Gulaši, Kůrka), 37. Smoleňák (O´Brien), 44. Philipp (Hromas, J. Hlinka) - 11. Hubáček (Brabenec), 24. Kvapil (Stehlík), 33. Balej (R. Hruška, Kvapil), rozhodující sam. nájezd Brabenec. Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5522.

HC Benzina Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Pojkar (Kracík), 17. Lukeš (Švarný, V. Hübl), 35. Jánský (Jenáček, Jareš), 60. V. Hübl (Kubinčák, Lukeš) - 49. Žabka (Vrbata). Rozhodčí: Hribik, Souček - Prchal, Kis. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 3761.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. náj. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Důras (Galvas, T. Sýkora), 20. Hamrlík (Galvas, Leška), rozhodující nájezd Leška - 38. V. Polák (Lojek, Bonk), 48. Zíb (Hudec, Polanský). Rozhodčí: Kubuš, Orszag (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9, navíc Hrabal a Zíb (oba Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4265.

Předehrávané zápasy:
HC Vagnerplast Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Branky a nahrávky: 8. S. Treille (Patera, Toman) - 2. Sailer, 43. Melenovský (Skladaný). Rozhodčí: Minář, Pešina - Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1529.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Podkonický (Dušek, Nedvěd) - 15. Vondrka, 30. Krenželok (Kadlec), 45. V. Růžička ml. (Branda, Tomica), 50. Vašíček (Jaškin). Rozhodčí: Blecha, Hodek - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:8, navíc Podkonický a Hořava (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6727.