Brňankám se v Evropě nedaří. Podlehly i Madridu

19:36
BRNO - Basketbalistky Friska Brno utrpěly ve 12. kole Evropské ligy domácí debakl od Rivasu Madrid 52:81. Brňanky stejně jako v první vzájemném duelu ve Španělsku, kde prohrály 70:112, propadly hned v úvodní čtvrtině a už se nedokázaly do zápasu vrátit. České vicemistryně jsou s jedním vítězstvím stále na posledním místě tabulky skupiny C. Na výhru čekají Brňanky už osm utkání.

ilustrační foto foto: ČTK

Domácí hráčky začaly proti favoritovi ustrašeně a bez sebevědomí. Trápily se v koncovce, chybovaly v rozehrávce a neprosadily se ani v podkošových soubojích. Po první čtvrtině prohrávaly 9:25, tedy ještě výrazněji než v listopadu v Madridu (14:27).

Střelecká úspěšnost Brňanek v prvním poločase nedosáhla ani třiceti procent, doskočily jen 13 míčů oproti 28 ziskům soupeře. Pouze americká rozehrávačka Thomasová se nebála na sebe vzít střeleckou zodpovědnost.

Madrid těžil zejména z výborného výkonu Američanky Carsonové, autorky 25 bodů, kterou dobře doplňovaly Nichollsová s Jonesovou. Právě jejich zásluhou hráčky Madridu zaznamenaly ve druhé čtvrtině šňůru 12 bodů, po níž hostující tým vedl už 41:11.

O osudu zápasu bylo rozhodnuto a teprve nyní z brněnských hráček jako kdyby spadla nervozita. Soupeř nepolevil v úsilí, přesto Brňanky srovnaly krok.

Střelecky se chytla Pecková, nakonec nejlepší domácí střelkyně s 14 body, domácí basketbalistky zlepšily i doskakování a zpřesnily obranu. Španělský tým přece jen začal hrát lehkovážněji a třetí čtvrtinu dokonce prohrál 10:13. Jeho jasnou výhru to ale ohrozit nemohlo.

12. kolo Evropské ligy basketbalistek - skupina C.

Frisco Brno - Rivas Madrid 52:81 (9:25, 22:52, 35:62)
Nejvíce bodů: Pecková 14, Thomasová 10, Hejdová 8 - Carsonová 25, Krivačevičová 12, Aguilarová 11. Rozhodčí: Mrdak (Srb.), Demetriu (Kypr), Santos (Portug.). Trestné hody: 12/8 - 4/3. Fauly: 7:12. Trojky: 4:2. Diváci: 600. Spartak MO - Košice 68:65,

1. Spartak MO 12 9 3 921:825 21
2. Wisla Krakov 11 9 2 753:681 20
3. Rivas Madrid 12 7 5 888:815 19
4. Košice 12 7 5 845:778 19
5. Montpellier 11 5 6 807:765 16
6. Taranto 11 4 7 750:780 15
7. Gospič 11 4 7 792:866 15
8. Brno 12 1 11 733:979 13