Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Březina byl v Paříží třetí a má jisté finále GP

15:35aktualizováno  16:22
PAŘÍŽ - Krasobruslař Michal Březina obsadil třetí místo v Grand Prix v Paříži a kvalifikoval se do prosincového finále soutěže. Jednadvacetiletý vítěz říjnové Americké brusle si na Trofeji Erika Bomparda připsal třetí umístění na stupních vítězů v Grand Prix v kariéře. Suverénně vyhrál mistr světa Patrick Chan z Kanady.

Michal Březina. foto: ČTK

Čtvrtý muž z předchozích dvou světových šampionátů Březina si v dnešní volné jízdě udržel pozici, jež mu patřila po krátkém programu. Stejně jako v pátek vynechal český krasobruslař čtverný skok a rozhodčí jeho volnou ohodnotili jako čtvrtou nejlepší.

Březina nicméně díky součtu 218,60 bodu uhájil náskok před čtvrtým Adamem Ripponem z USA, jehož porazil o 71 setin bodu. Před měsícem při vítězství v americkém Ontariu dostal Březina od rozhodčích o 2,60 bodu méně.

"Finále byl můj cíl"

Tři týdny po výhře na domácí Kanadské brusli si připsal druhý triumf v sezoně dvacetiletý světový šampion Chan, jenž získal 240,60 bodu. Druhého Song Nana z Číny předstihl o 16,5 bodu.

Chan a Březina mají po dnešku jistotu, že se zúčastní finále GP v Québeku, jež se uskuteční od 8. do 11. prosince. Český krasobruslař bude navíc startovat ještě za týden v šesté soutěži seriálu v Moskvě, kde se představí i jeho krajan Tomáš Verner.

"Kvalifikovat se do finále Grand Prix byl v uplynulých třech letech můj cíl a jsem rád, že jsem to konečně dokázal. Jsem hodně šťastný, ale musím ještě zapracovat na 'čtveráku'," uvedl Březina, jenž skok s čtyřmi otáčkami nepředvedl ani v Americe.