Bratislava smutní, Němci si vyšlápli i na Slováky

20:31aktualizováno  22:58
BRATISLAVA/PRAHA - Po Rusku mají Němci další skalp na mistrovství světa, porazili i domácí Slovensko. Rozhodující se stala druhá třetina, kterou Německo vyhrálo 3:0. Slovensko ve třetí třetině marně dotahovalo, tři góly na bodový zisk nestačily. Ze skupiny A do osmifinále postupují Německo, Rusko a Slovensko. Slovinsko bude hrát skupinu o udržení.

Slovensko - Německo (Halák). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Utkání mezi Slovenskem a Německem byl souboj 12. a 4. týmu na loňském MS. Němci loni prohráli souboj o bronz. Ale favoritem vzájemného duelu na Slovensku byli přesto domácí.

Do utkání vstoupil lépe zkušený výběr Slovenska. Němci jakoby opařeni elektrizující atmosférou byli ve všech situacích o krok pozadu. A domácí z toho těžili. Po pěti minutách Gáborík uvolnil Surového, ten tváří v tvář německému brankáři Patzoldovi neuspěl.

Kuriózní situace se stala v 8. minutě. Od modré čáry vypálil slovenský obránce a puk se odrazil do hřiště od konstrukce německé branky. Nikdo ale nevěděl, zda šlo o břevno, či zadní tyč, a tak hra pokračovala. Slováci hráli přesilovku pět na tři, domácím ale ujel Reimer a Hossa ho zastavil až faulem.

Rozhodčí však ihned zamířil do boxu časoměřičů, kde se ujistil, zda už Slováci neskórovali. Videorozhodčí branku nepotvrdil a bylo nařízení trestné střílení na Haláka po faulu Hossy. Německý forvard Reimer ale nájezd neproměnil a utkání pokračovalo za bezbrankového stavu.

Slovensko - Německo.

Ve 13. minutě Orange Arénou zacinkala opět konstrukce branky, tentokrát té slovenské. Blízko k vedoucí brance byl německý obránce Dietrich. Druhá dvacetiminutovka bylo pro domácí Slováky hororová. Ve 24. minutě dostal Němce do vedení Muller.

Po půl hodině hry mohl vyrovnat Handzuš, ale štěstěna byla při německém brankáři. Urostlý slovenský forvard nastřelil po rychlé kličce pouze tyč. A tak přišel trest na druhé straně. Rychlý kontr do rozhozené slovenské obrany zakončil Tripp střelou do horního růžku. Ale tím utrpení pro domácí neskončilo.

Slovensko sice soupeře přehrávalo, ale do brankových šancí se neprosazovalo. A Němci vyjížděli do rychlých protiútoků.

Slovensko - Německo (Halák).

Gólovou tečku měl i ten ze 37. minuty. Z druhé vlny si najel mezi kruhy obránce Hordler a zakončením nad Halákovu vyrážečku zvýšil na 3:0. Německý brankostroj se nezastavil ani ve třetí třetině. I když se hrálo především v útočné třetině Slovenska, Němci udeřili z rychlého brejku. Tripp obkroužil Halákovu branku, předložil puk Schutzovi, a ten bez přípravy rozvlnil síť počtvrté.

Poté se semifinalisté loňského MS zatáhli do obranné ulity a čekali, s čím přijde soupeř. A ten na nic neváhal a útočil a útočil a útočil. A přišly i góly: Nagy, Stümpel, Demitra vykřesali naději. Slováci si v závěru vytvořili drtivý tlak ale gólman Patzold všem nájezdům soupeře odolal a Němci se tak mohli radovat z druhé výhry na MS.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Bratislava): Slovensko - Německo 3:4 (0:0, 0:3, 3:1) Branky a nahrávky: 46. Nagy (Bartečko), 48. Stümpel (Nagy, Šatan), 53. Demitra (Marián Hossa) - 25. Müller (Ullmann, Greilinger), 34. Tripp (Schütz, Mauer), 37. Hördler (Ullmann, Müller), 45. Schütz (Tripp, Lavallee). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Lärking (Švéd.) - Carnathan (USA), Deďulja (Běl.). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 9303.

Skupina B (Košice): Švýcarsko - Bělorusko 4:1 (1:0, 3:1, 0:0) Branky a nahrávky: 8. Gardner (Diaz, Moser), 25. Bezina (Rüthemann, Gardner), 28. Gardner (B. Gerber, Rüthemann), 31. Rüthemann (Ambühl, Du Bois) - 22. Korobov (Kosťučenok, Stepanov). Rozhodčí: Ország (SR), Piechaczek - Schulz (oba Něm.), Gebauer (ČR). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3193.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...