Brankáři překážela maska. Tak ji před zákrokem zahodil

13:00
RALEIGH/PRAHA - Ta situace zaskočila snad všechny na stadionu. Gólman Buffala Jhonas Enroth ve 26. minutě zápasu na ledě Caroliny zahodil masku a následně čelil akci soupeře s nechráněnou hlavou. Úspěšně, nutno podotknout. V celém duelu si připsal nakonec 35 úspěšných zákroků a dovedl na Východě osmé "Šavle" k důležité výhře 2:1 nad devátými "Hurikány". Oběma sokům chybí do konce základní části už jen tři zápasy.

Švédský dvaadvacetiletý mladík zaskočil v brance Buffala ve třetím zápase v řadě za zraněnou jedničku Ryana Millera a v klíčové bitvě o postup do play off NHL na ledě Caroliny předvedl nejlepší výkon v sezóně. "Byl jednoznačně nejlepším hráčem našeho týmu, není o čem pochybovat," pochválil Jhonase Enrotha i jindy přísný kouč Lindy Ruff.

Buffalo vyhrálo na ledě Caroliny 2:1 a tři zápasy před koncem základní části má na sedmém místě ve Východní konferenci náskok na soupeře tři body (Carolina je momentálně devátá, první pod čarou postupu do bojů o Stanley Cup). Enroth si připsal 35 zákroků, nejvíce se ale bude mluvit o tom ze 26. minuty.

ZÁKROK ENROTHA BEZ MASKY

Za stavu 1:0 pro Buffalo se domácí usídlili v útočném pásmu. V okamžiku, kdy mladíček Jeff Skinner objel branku, Enroth podivně pohodil hlavou v masce. Následně šokoval, když si ochranu hlavy vyrážečkou sundal a zahodil. O zlomek vteřiny se před ním objevil zcela osamocený Jussi Jokinen.

Kotouč ale zvednout nedokázal a švédský gólman zázračně zasáhl pravým betonem. Když jej pak děkovně plácal obránce Montador po hlavě, teprve v ten okamžik si se spoluhráči všimnul, že hladí svého brankáře po vlasech a ne po helmě. Enroth si pochvalu určitě zasloužil. Za výkon, i odvahu...