Brankáři Neuvirth a Pavelec byli hvězdami zápasů v NHL

8:31
NEW YORK - Brankáři Michal Neuvirth a Ondřej Pavelec byli vyhlášeni hvězdami úterních zápasů hokejové NHL. První vychytal výhru Washingtonu 3:2 na ledě Montrealu, druhý přispěl k vítězství Winnipegu 4:1 nad Buffalem.

Ondřej Pavelec při zákroku. foto: Reuters

Oba celky spolu přitom bojují o vítězství v Jihovýchodní divizi, které zaručuje účast v play off. Capitals si díky páté výhře v řadě udrželi před Jets dvoubodový náskok a se 44 body jim patří třetí příčka ve Východní konferenci. Winnipeg je se 42 body mimo elitní osmičku na devátém místě, ovšem se stejným počtem bodů jako osmí New York Rangers. Ti ale mají dva zápasy k dobru.

Neuvirth v Montrealu zneškodnil 27 střel a novináři ho zvolili třetí hvězdou večera. Poprvé inkasoval v 16. minutě, kdy šli Canadiens do vedení 1:0. Pak ale zavřel branku a Capitals skóre otočili třemi góly. Podruhé pak Neuvirth kapituloval čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

Michal Neuvirth při zákroku.

Jedním gólem přispěl k výhře Capitals znovu i Alexander Ovečkin. Ruský kanonýr tak skóroval pošestnácté z posledních třinácti zápasů a s 26 zásahy vévodí tabulce střelců NHL spolu se Stevenem Stamkosem z Tampy Bay.

Pavelec si výkonem proti Buffalu vysloužil ocenění pro druhou hvězdu utkání. Český gólman si připsal 29 úspěšných zákroků, když inkasoval až ve 45. minutě, kdy měli domácí díky třem gólům z druhé třetině pohodlný tříbrankový náskok.

Výsledky NHL

NY Islanders - Philadelphia 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 16. Moulson, 38. Grabner, 59. Tavares, 59. Cizikas - 7. Voráček. Střely na branku: 32:27. Diváci: 13 888.

Carolina - Pittsburgh 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 5. Corvo, 16. Sanguinetti, 43. Nash - 6. Bortuzzo, 14. Morrow, 50. Bennett, 51. Malkin, 60. Dupuis. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17 168.

Columbus - San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 9. Calvert, 24. Wisniewski, 26. Johansen (Prospal), 48. Gáborík. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17 771.

Montreal - Washington 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 16. a 57. Eller - 28. Ovečkin, 30. Fehr, 46. Hillen. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21 273.

Dallas - Los Angeles 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 41. a 52. Whitney, 48. a 54. Fiddler, 12 Goligoski - 2. Doughty. Střely na branku: 31:30. Diváci: 16 367.

Winnipeg - Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 25. Wellwood, 31. Gagnon, 40. Ladd, 60. Wheeler - 45. Porter. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Střely na branku: 30:30. Diváci: 15 004.

Nashville - St. Louis 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Steen (Sobotka). Střely na branku: 15:26. Diváci: 15 063.

Minnesota - Chicago 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 36. Hossa. Střely na branku: 20:31. Diváci: 19 158.

Tampa Bay - Ottawa 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 23. Labrie, 25. Lecavalier, 55. Stamkos - 15. Alfredsson, 41. Latendresse. Střely na branku: 24:33. Diváci: 17 323.

6. St. Louis 38 22 2 14 107:98 46
7. Minnesota 39 22 2 15 103:98 46
15. Colorado 39 12 5 22 90:124 29

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" vítězství v divizi. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...