Brankář Pavelec znovu zářil, Vrbata a Plekanec dali vítězné góly

7:22aktualizováno  9:49
NEW YORK - Čtvrté vítězství v řadě vychytal v NHL díky dalšímu skvělému výkonu Ondřej Pavelec. Český gólman ve službách Winnipegu v sobotu zneškodnil všech 28 střel Washingtonu a dovedl Jets k výhře 3:0. Pavelec si připsal druhé čisté konto v sezoně a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Přes Pavelce neprošel jediný puk. foto: Reuters

Ocenění pro nejlepšího hráče večera si vysloužil také útočník Radim Vrbata, jenž se gólem a asistencí přičinil o výhru Vancouveru 4:1 v Los Angeles.

Stejně se zapsal do statistik také Tomáš Plekanec, který se podílel na vítězství Montrealu nad San Jose 2:0. Trefy obou českých útočníků byly navíc vítězné. Gól a asistenci zaznamenal také Jiří Hudler, jehož Calgary ale prohrálo s Columbusem 2:3 po samostatných nájezdech.

Winnipeg i Vancouver si díky Pavelcovi a Vrbatovi upevnily pozici v elitní osmičce tabulky Západní konference, kde mají čtyřbodový náskok před devátými Los Angeles, obhájci Stanleyova poháru.

Pavelec odchytal čtvrtý zápas za sebou poprvé od listopadu a svého kolegu Michaela Hutchinsona možná do branky jen tak nepustí. Během vítězné série totiž dohromady inkasoval jen čtyři góly a pochytal 113 ze 117 střel.

Čtyři z nich měla v sobotu na svědomí formace s Alexandrem Ovečkinem, Nicklasem Bäckströmem a Marcusem Johanssonem, což je na elitní lajnu Capitals málo. „Nedali jsme Ovečkinovi žádný prostor,“ pochvaloval si Pavelec.

„Tihle hráči vás totiž dokážou porazit sami. Ale k ničemu jsme je nepustili. Kluci se výborně vraceli a hodně mi v obraně pomohli. A výsledek je? Nula gólů,“ dodal sedmadvacetiletý Kladeňák, který po utkání znovu slyšel samou chválu. „Chytal neuvěřitelně,“ konstatoval útočník Mark Scheifele, který dal jeden gól a na další přihrál.

Sestřih z utkání Winnipeg - Washington

Vancouver porazil Los Angeles poprvé v sezoně a zrovna v pravý čas - Kings by se totiž v případě vítězství na svého soupeře bodově dotáhli. To však Canucks zejména zásluhou Vrbaty a brankáře Eddieho Läcka, který pochytal 25 z 26 střel, nedopustili.

Domácí Králové ale dlouho sahali po vítězství. Od 21. minuty vedli zásluhou gólu Mariána Gáboríka v přesilové hře 1:1.

Jenže pět minut před koncem druhé třetiny vyrovnal Nick Bonino, který skvěle usměrnil do branky Vrbatovu přihrávku vzduchem, ve třetí třetině pak hosté třemi góly skóre otočili.

Rozhodující momenty zápasu se odehrály ve 45. minutě. Na jejím začátku útočník Kings Tyler Toffoli narazil na mantinel Alexe Burrowse a jelikož v té době hosté už hráli přesilovku, získali na 57 sekund výhodu dvou mužů v poli.

A po 26 sekundách ji využil Vrbata, který si pohotově bruslí zpracoval kotouč odražený od zadního mantinelu a z úhlu trefil přesně odkrytou branku Jonathana Quicka. Vítězství Canucks pečetili v poslední minutě dvěma góly do prázdné branky při power-play Los Angeles.

„Hrozně mě to štve,“ litoval hříšník Toffoli. „Samozřejmě bych si přál, aby se tohle nestalo. Mám pocit, že je to celé moje vina, a to není příjemné.“ Gáborík ale našel ještě jeden důvod porážky.

„Klíčové je, že nemůžete vyhrát s jedním vstřeleným gólem. Měli jsme spoustu šancí, abychom zápas rozhodli, ale neproměnili jsme je,“ uvedl slovenský kanonýr.

Sestřih z utkání Los Angeles - Vancouver

Stále dramatičtější je situace v tabulce Východní konference, kde Florida udolala Boston 2:1 po nájezdech a ztrácí na osmé Bruins čtyři body. Zápas rozhodl Brandon Pirri, který byl jako jediný úspěšný v penaltovém rozstřelu.

Panteři porazili Boston po devíti prohrách v řadě ve vzájemných zápasech. Naposledy to dokázali před třemi lety.

„Samozřejmě bychom byli radši, kdybychom vyhráli už v základní hrací době. Ale tvrdě jsme bojovali a našli cestu, jak získat dva body. Zůstáváme pořád ve hře a to je to, co jsme dnes chtěli,“ uvedl trenér Gerard Gallant. Jeho svěřenci vyhráli osm z deseti rozstřelů v sezoně, zatímco Bruins si zhoršili už tak špatnou bilanci na 3 výhry a 9 proher.

Už jen o jediný bod za Bostonem zaostává v tabulce Ottawa, která porazila 5:3 Toronto a připsala si šestou výhru za sebou. Utkání nedohrál Milan Michálek, jenž odstoupil ze hry už v první třetině po střetu s obráncem soupeře Ericem Brewerem.

Zpět do hry o vítězství v kanadském bodování se významně vrátil Jakub Voráček, který si připsal tři asistence při prohře Philadelphie 4:5 v prodloužení v Edmontonu.

Český útočník tak v tabulce produktivity ztrácí už jen bod na první místo, na které se vyhoupl Sidney Crosby díky gólu a asistenci při výhře Pittsburghu 3:1 v Arizoně.

Výsledky NHL

Minnesota - St. Louis 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky: 8. Stewart, 13. Vanek, 24. Parise, 25. Brodin, 37. Fontaine, 51. M. Koivu - 31. Tarasenko, 32. Schwartz, 55. Stastny. Střely na branku: 28:29. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Fontaine, 2. Brodin, 3. Stewart (všichni Minnesota).

Calgary - Columbus 2:3p (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 5. Monahan (Hudler), 23. Hudler - 12. a 65. Bourque, 45. Anisimov. Střely na branku: 40:26. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Bobrovskij (Columbus).

Los Angeles - Vancouver 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 21. Gáborík - 35. Bonino (Vrbata), 45. Vrbata, 60. D. Sedin, 60. Horvat. Střely na branku: 26:42. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Vrbata (Vancouver), 2. Quick (Los Angeles), 3. Edler (Vancouver).

Montreal - San Jose 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 19. Plekanec, 60. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 29:29. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Price, 2. Plekanec, 3. Prust (všichni Montreal).

Ottawa - Toronto 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)

Branky: 40. a 60. Turris, 14. Hoffman, 17. Karlsson, 24. Lazar - 23. Lindström, 25. Komarov, 36. Erixon. Střely na branku: 41:25. Diváci: 19.194. Hvězdy utkání: 1. Lazar, 2. Karlsson, 3. Methot (všichni Ottawa).

Florida - Boston 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 15. Hayes, rozh. nájezd Pirri - 23. Bergeron. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.044. Hvězdy utkání: 1. Pirri, 2. Luongo (oba Florida), 3. Rask (Boston).

Edmonton - Philadelphia 5:4p (3:3, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 1. a 63. Nugent-Hopkins, 17. Purcell, 20. Hendricks, 22. Eberle - 5. a 13. Giroux (na obě Voráček), 15. White, 41. Raffl (Voráček). Střely na branku: 34:31. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Nugent-Hopkins, 2. Eberle (oba Edmonton), 3. Voráček (Philadelphia).

Carolina - NY Rangers 2:3sn (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 3. Lindholm, 55. Murphy - 24. Miller, 33. Fast, rozh. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 30:29. Diváci: 13.404. Hvězdy utkání: 1. Talbot (Rangers), 2. Chudobin, 3. Murphy (oba Carolina).

Winnipeg - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 12. Stuart, 31. Scheifele, 59. Lowry. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 24:28. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Pavelec, 2. Scheifele, 3. Stuart (všichni Winnipeg).

Nashville - Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 35. Beck, 46. C. Smith, 56. Fisher. Střely na branku: 43:24. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Beck, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

Dallas - Chicago 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky: 10. Eaves, 17. Seguin, 47. Horcoff (Hemský), 50. Spezza. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.532. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen, 2. Eaves, 3. Goligoski (všichni Dallas).

Arizona - Pittsburgh 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 2. Rieder - 29. Sutter, 33. Winnik, 60. Crosby. Střely na branku: 31:37. Diváci: 15.587. Hvězdy utkání: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Rieder (Arizona), 3. Letang (Pittsburgh).

New Jersey - NY Islanders 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 8. Strome, 53. Hamonic, 60. Okposo. Střely na branku: 26:30. Diváci: 16.592. Hvězdy utkání: 1. Halák, 2. Strome (oba Islanders), 3. Schneider (New Jersey).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...