Čech výmluvy nehledal. Chyboval jsem, uznal po remíze s United

12:04
LONDÝN - Petr Čech po čtvrtfinále Anglického poháru proti Manchesteru United uznal svou chybu. "Dostal jsem laciný gól," omlouval se český brankář. Jeho Chelsea remizovala s lídrem Premier League 2:2.

Brankář Petr Čech foto: ČTK

I Jdu ven. Tak ne, vrátím se do brány. Když gólman vyběhne na centr a pak zůstane stát, je to špatně. Tato situace se odehrála v neděli večer na Old Trafford v úvodu pohárového utkání. Čech vystartoval na dlouhý pas z hloubi pole, ale pak se zastavil a postavou nevelký Hernández ho pohotovou hlavičkou přehodil.

"Chtěl jsem na ten centr jít, ale zpoza brány foukal silný vítr a míč se ve vzduchu začal rychle zastavovat. Bylo mi jasné, že bych se k němu nedostal, ale myslel jsem si, že na něj nedosáhne ani Hernández," líčil český brankář na .

Chyba lávky, zmýlená neplatí. Hernández situaci odhadl líp a skóroval. "Využil mého špatného postavení. Bylo to laciný gól, jednoznačná moje chyba. Žádné výmluvy na vítr, měl jsem se prostě vrátit rychleji."

Čech měl i smůlu

Když Čech zaviní gól, je to výjimečná událost. Spíš naopak spoluhráče v zápasech podrží proti střele, o které si soupeř myslí, že musí skončit v brance. A když zaváhá, přizná to. Jako po zápase na Manchesteru.

Štěstí neměl ani v dalších minutách. Už v 11. minutě střílený centr Rooneyho z přímého kopu propadl přes několik hráčů na malém vápně a zapadl ke vzdálenější tyči. Čech do poslední chvíle čekal, jestli míč nezmění směr. Nezměnil a pak už zasáhnout nestihl.

Až pak se ukázal, když vytáhl hlavičku od spoluhráče Davida Luize. Klečel na zemi a v mžiku se dokázal vymrštit pod břevno. Být to po pár minutách 3:0 pro Manchester, Chelsea by se už nezvedla. A zápas by pak nenabídl strhující tempo a snahu Chelsea o vyrovnání. Soupeře postupně přehrávala, po přestávce dokázala dvěma góly vyrovnat a vynutit si opakovaný zápas doma. "Po tom průběhu je to pro nás skoro jako vítězství," řekl Čech s úlevou. Kdo by to v 11. minutě čekal...

Pokud by totiž Chelsea vypadla, ztratila by šanci nejen na obhajobu v soutěži, ale také možnost získat trofej. Premier League už totiž nevyhraje, na podzim vypadla z Ligy mistrů, pak i z Ligového poháru a naposled podlehla v úvodním osmifinále Evropské ligy na Steaue 0:1.

Čech je s remízou spokojený

Na den utkání na Manchesteru připadlo 108. výročí založení Chelsea, čímž vybojovaná remíza dostala ještě větší lesk.

"Druhou půli jsme odehráli velmi dobře a zaslouženě jsme vyrovnali. A ještě jsme mohli rozhodnout, ale i tak jsme spokojeni. Prohrávat na Manchesteru nula dva a dokázat to zremizovat, je úspěch," dodal Čech.

Termín opakovaného utkání ještě není znám. Nejstarší fotbalová soutěž světa se totiž do čtvrtfinále hraje systémem, že při remíze se duel opakuje. To nemusí trápit Manchester City, které v dalším čtvrtfinále rozdrtilo druholigové Barnsley 5:0, a Wigan. Ten překvapivě vyhrál na Evertonu 3:0. O další semifinalistovi se rozhodne rovněž v opakovaném zápase druholigových Blackburnu a Millwallu.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...