Bouřka a silný vítr. V takovém počasí to nebyl fotbal, řekl Hušbauer

22:16
BRNO - Nad stadionem řádila bouřka, oblohu prořezávaly blesky, pršelo a foukal silný vítr. V takovém nečase se zrodila ligová výhra fotbalové Sparty nad Brnem 3:1. Mužem zápasu se stal záložník Josef Hušbauer, který jeden gól dal a u dalších dvou byl.

Josef Hušbauer (vlevo) ze Sparty a Mohamed Traore z Brna foto: ČTK

"Uff, hlavně v tom druhém poločase to bylo hodně složité," oddychl si 23letý záložník. "Vedli jsme jedna nula, ale po přestávce jsme dostali nešťastný gól. Dobře, že jsme to nakonec zvládli."

Jaké bylo hrát v takovém počasí?
V prvním poločase bylo teplo a trávník byl hodně tvrdý. Na fotbal nic moc. No a po přestávce začalo pršet a foukal silný vítr. Od té doby už to moc fotbal nebyl.

Ale i v takovém počasí jste to zvládli. Sparta a Plzeň jsou jediné dva týmy, které ještě neztratily ani bod.
Jsme rádi, že jsme to zvládli. Snad nás tahle výhra posílí do dalších zápasů, protože jsme museli bojovat až do konce.

Vy jste se o to postaral vítězným gólem na 2:1. Jak jste tu branku viděl?
Kluci to vykombinovali, byla to hezká akce. Pomohlo, že ten míč byl mokrý a klouzal. Od té chvíle už jsem věřil, že vedení už udržíme, protože do konce zbývalo jen pět minut.

Navíc jste byl i u zbylých dvou sparťanských gólů - na první jste přihrál Kadlecovi a pak jste založil akci před brankou Bednáře. Cítíte, že to byl z vaší strany povedený zápas?
Je to sice hezké, že se mi ten zápas takhle povedl, ale mnohem důležitější je vítězství a tři body do tabulky.

Víte, že brněnský gól byl z ofsajdu?
To je těžké. Už ze hřiště jsme viděl, že to byl jednoznačný ofsajd. Nakonec je dobře, že to teď nehraje roli, protože jsme stejně vyhráli.

I když jste vyhráli, tak jste znovu neudrželi čisté konto. Čím to je?
Těžko říct, ale myslím, že to nemusíme moc řešit. Dali jsme tři góly, vyhráli jsme, což je důležitější než čisté konto.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...