22. prosince 2012 15:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boulařka Sudová skončila na SP
v dualech v Rakousku desátá

Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová | foto: ČTK
Akrobatická lyžařka Nikola Sudová vypadla na Světovém poháru v rakouském Kreischbergu v paralelní jízdě v boulích v osmifinále a obsadila 10. místo. Ve vyrovnané jízdě prvního kola vyřazovací fáze prohrála o bod s osmnáctiletou Australankou Britteny Coxovou.

Třicetiletá Sudová, majitelka dvou medailí z mistrovství světa a vítězka dvou závodů v SP, postoupila z kvalifikace jako šestá. V duelu s Coxovou tradičně skočila helikoptéru s roznožkou i backflip s krosem, ale rozhodčí dali vyšší známky mladé Australance.

I druhý závod sezony vyhrála Američanka Heather McPhieová. Sudová v průběžném pořadí SP udržela čtvrté místo, kterým do seriálu před týdnem ve finské Ruce vstoupila. Druhá česká boulařka Tereza Vaculíková se ani na druhý pokus do hlavního závodu pro 16 nejlepších nedostala, v kvalifikaci obsadila 22. místo.

Mužský závod v Kreischbergu patřil Bryonu Wilsonovi z USA, který za sebou nechal všechny čtyři favorizované Kanaďany. V čele seriálu se udržel dnes třetí Mikael Kingsbury, bodově se na něj dotáhl další Kanaďan Alex Bilodeau.