Boulařka Sudová obsadila v Deer Valley desáté místo

13:44
DEER VALLEY - Lyžařka v boulích Nikola Sudová skončila ve druhém závodu Světového poháru v Deer Valley desátá, vyhrála opět domácí Američanka Hannah Kearneyová. Na rozdíl od čtvrtečního závodu se česká olympionička tentokrát do superfinále nedostala a pohoršila si o čtyři příčky. V pořadí SP klesla Sudová z 11. místa na třinácté.

Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová foto: ČTK

Kearneyová, jež bude za měsíc v Soči obhajovat olympijské zlato a je zároveň úřadující mistryní světa, vyhrála na domácím svahu suverénně. Dramatický souboj o druhou příčku vyzněl pro Julii Galyševovou z Kazachstánu, třetí byla nejstarší ze tří kanadských sester Dufourových-Lapointeových Maxime.

V závodu mužů skončila vítězná série Mikaela Kingsburyho. Po třech triumfech v této sezoně bral v sobotu stříbro, v superfinále ho předčil kanadský kolega Alex Bilodeau.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Deer Valley (USA) - jízda v boulích

Muži: 1. Bilodeau 24,62, 2. Kingsbury (oba Kan.) 24,55, 3. Smyšljajev (Rus.) 23,80.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. Kingsbury 380, 2. Bilodeau 340, 3. Deneen (USA) 190.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 25,21, 2. Galyševová (Kaz.) 23,96, 3. M. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 23,74, ...10. Sudová, v kvalifikaci 25. Vaculíková, 40. Hnyková (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. Kearneyová 380, 2. J. Dufourová-Lapointeová 256, 3. Ch. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 185, ...13. Sudová 95, 35. Vaculíková 9.