Boston přerušil sérii porážek, Pittsburgh zdemoloval Arizonu. Češi nebodovali

7:24
NEW YORK - Hokejisté Bostonu zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Montrealu 2:1 v prodloužení a přerušili sérii tří porážek. Češi David Krejčí, David Pastrňák i v domácím dresu Tomáš Plekanec vyšli bodově naprázdno.

Nick Bonino z týmu Pittsburgh Penguins' slaví svůj gól se spoluhráči Brianem Dumoulinem, Bryanem Rustem a Chrisem Kunitzem. foto: Reuters

V druhém duelu rozstřílel Pittsburgh 7:0 Arizonu i díky jednomu zásahu Sidneyho Crosbyho, který tak v souboji o nejlepšího střelce ligy odskočil Pastrňákovi už na rozdíl tří gólů..

Voráček slaví další úspěch. V NHL byl vyhlášen nejlepším hráčem týdne

Bruins vedli od 39. minuty po trefě Austina Czarnika, který si tak dal nejlepší dárek k 24. narozeninám. Domácí dokázali vyrovnat až v 57. minutě, kdy skvělého Tuukku Raska překonal po závaru před brankou Paul Byron. Ve čtvrté minutě nastavení ale strhl výhru na stranu hostů Ryan Spooner, jenž se po pěkné souhře v útočném pásmu dostal za záda bránících hráčů Canadiens a Careyho Pricea prostřelil mezi betony.

Penguins rozhodli o svém triumfu čtyřmi góly ve druhé třetině a připsali si šesté vítězství v řadě. Každou ze sedmi branek vstřelil jiný hráč, gólman Matt Murray zneškodnil 32 střel Kojotů a vychytal druhé čisté konto v sezoně. Crosby svým 21. gólem zvyšoval ve 36. minutě v přesilové hře na 5:0.

Výsledky NHL

Montreal - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Branky: 57. Byron - 39. Czarnik, 64. Spooner. Střely na branku: 31:29. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Price (Montreal), 3. Spooner (Boston).

Pittsburgh - Arizona 7:0 (1:0, 4:0, 2:0) Branky: 9. Wilson, 25. Bonino, 27. Daley, 29. Rust, 36. Crosby, 42. Kessel, 53. Schultz. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Daley, 3. Murray (všichni Pittsburgh).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...