Boston porazil basketbalisty Denveru až po třetím prodloužení

9:01
BOSTON - Zápas basketbalistů Bostonu s Denverem rozhodlo v nedělním programu NBA až třetí prodloužení, po němž se skóre zastavilo na poměru 118:114. Domácí Celtics zvítězili posedmé v řadě, naopak Nuggets prohráli poprvé po devíti zápasech.

Basketbalista Bostonu Celtics Jason Terry foto: ČTK

Prodloužení pro Denver na konci normální hrací doby vybojoval Ty Lawson košem v poslední vteřině. V prvním prodloužení naopak srovnal trojkou na 99:99 bostonský Jeff Green, pět sekund před koncem druhého nastavení vyrovnal rovněž trojkou na 107:107 kapitán Celtics Paul Pierce. Vítězný koš na 116:114 ve třetím prodloužení obstaral trojkou domácí Jason Terry.

Na druhé straně se snažil otočit nepříznivý vývoj André Miller, ale jeho tříbodová střela do koše nespadla a Terry poté potvrdil výhru domácích. "Tohle bylo skvělé vítězství proti kvalitnímu týmu. Taková výhra nám dodá sebevědomí, které nás může posunout dopředu," řekl Pierce, jenž v utkání odehrál 54 minut a připsal si osmý triple double v kariéře. K 27 bodům přidal 14 doskoků i asistencí.

Souboj dvou týmů s velkými ambicemi se odehrál v Miami, kde místní Heat porazili Los Angeles Lakers 107:97. Lakers drželi s favoritem krok tři čtvrtiny, ale v poslední dvanáctiminutovce ztratili osmkrát míč, zatímco domácí ani jednou. Vítěze táhlo duo LeBron James, Dwyane Wade, kteří se dohromady postarali o 62 bodů.

James byl nejlepším střelcem utkání s 32 body a popáté v řadě dal 30 nebo více bodů, čímž stanovil nový klubový rekord. New York podlehl na svém hřišti Los Angeles Clippers 88:102. Knicks k výhře nepomohlo ani 42 bodů Carmela Anthonyho, který se přes čtyřicetibodovou hranici dostal popáté v sezoně. Orlando zastavilo černou šňůru dvanácti proher. Vytoužené vítězství 110:104 vybojovali Magic v utkání proti Portlandu.

4. Portland 51 25 26 49,0
5. Minnesota 48 18 30 37,5