Boston udolal Rangers 3:2. Krejčí si připsal asistenci

7:23
NEW YORK - Hokejisté Bostonu i s přispěním jedné asistence Davida Krejčího udolali doma New York Rangers 3:2 v prodloužení a v semifinále Východní konference NHL se ujali vedení 1:0. První utkání série play off, v němž na sebe týmy narazily po 40 letech, rozhodl v čase 75:40 Brad Marchand, člen útoku Jaromíra Jágra.

Brad Marchand střílí gól v utkání proti New York Rangers. foto: ČTK

"Říkal jsem mu, když jsme byli u sebe, aby jel na bránu. A vyšlo to. Měl jsem radost, že se mu konečně povedlo skórovat, protože hrál dobře a zasloužil si to," uvedl Patrice Bergeron, jenž přihrál na vítězný gól. Marchand se v letošním play off prosadil poprvé. "Už to bylo frustrující.

Ale je spousta možností jak týmu pomoci k výhře. Každopádně mě ale těší, že jsem přispěl i gólem," podotkl Marchand.

Zodpovědnost za inkasovanou branku v prodloužení na sebe vzal Henrik Lundqvist, jenž vstupoval do série s dvěma vychytanými nulami v řadě a v zápase kryl 45 střel. "Věděl jsem, že si tam sjíždí. Ale příliš jsem se soustředil na puk, a proto jsem pak roztáhl betony místo toho, abych je měl u sebe," řekl Švéd, jehož zachránila v utkání několikrát i tyč. Mimo jiné i po Jágrově střele.

Krejčí, který je se 14 body nejproduktivnějším hráčem play off, byl na ledě u obou branek týmu v základní hrací době. Nejdříve po jeho přihrávce otevřel střelou od modré skóre Zdeno Chára. A po rychlém obratu Rangers z přelomu druhé a třetí třetiny figuroval český útočník u vyrovnávací trefy Toreyho Kruga, když před brankou clonil ve výhledu Lundqvistovi.

"Bylo to úžasné. Mým hlavním cílem bylo pokusit se co nejvíc týmu pomoci k výhře a měl jsem dost štěstí, že se to povedlo," uvedl Krug, který debutoval v play off NHL. Obrana Bruins byla před utkání velkou neznámou, protože z ní vypadli tři zkušení hráči. Ale náhradníci je zastoupili. "Pro první gól v NHL si nemohl vybrat lepší čas. Když jsme nastřelili čtyři pět tyček, začal jsem si říkat: Co to má znamenat? Jsem rád, že jsme si ale nakonec našli cestu k vítězství," řekl trenér Claude Julien.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1.

zápas: Boston - NY Rangers 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 33. Chára (Krejčí), 43. Krug, 76. Marchand - 40. McDonagh, 41. Stepan.

Střely na branku: 48:35. Diváci: 17.565. Stav série: 1:0.

Západní konference - 2.

zápas: Los Angeles - San Jose 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 4. J. Carter, 25. Doughty, 59. D. Brown, 59. Lewis - 30. Marleau, 35. Stuart, 49. Vlasic.

Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.527. Stav série: 2:0.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...