Bolestivé sportovní odpoledne: zranil se hokejista Hašek i fotbalista Baroš

21:41aktualizováno  22:34
ČESKÉ BUDĚJOVICE/ISTANBUL - Hokejisté Pardubic vyhráli ve 20. kole extraligy na ledě Českých Budějovic 4:1, ale přišli o brankáře Dominika Haška. Čtyřiačtyřicetiletý gólman se zranil ve 14. minutě a hned odjel na vyšetření. Podle asistenta trenéra Eatonu Jana Votruby má lehce natažený sval. V dresu Mountfieldu debutoval po přestupu ze Slavie útočník Tomáš Micka. Východočechy vedl po odchodu Petra Čáslavy do Timry jako nový kapitán Petr Koukal.

Spokojený Dominik Hašek. foto: ČTK

Milan Baroš odstoupil už ve druhé minutě

Český fotbalový reprezentant Milan Baroš si zřejmě dva měsíce nezahraje. V istanbulském derby s Fenerbahce si útočník Galatasaraye podle prvních informací tureckých médií zlomil kost v nártu. Stalo se tak po ostrém faulu záložníka Emreho, po kterém musel Baroš již po dvou minutách hry odstoupit. Galatasaray bez něj prohrál 1:3.

VÍCE ČTĚTE: Baroš odstoupil hned na začátku, hráči se prali už při rozcvičování

Velmi slušná návštěva 5645 příznivců v Budvar aréně byla zvědavá na duel zkušených brankářů Turka a Haška, ale ani jeden zápas nedochytal.

Pardubický gólman už ve 14. minutě zmizel kvůli zranění v šatně. Postřeh náhradníka Růžička okamžitě vyzkoušel domácí kapitán Sailer, střela ze dvou metrů mu však nesedla. Nouzi o práci neměl ani Turek, který si poradil i s dělovkou Jillsona od modré čáry. Necelou minutu před první sirénou ale nestačil reagovat na ránu z voleje v podání pardubického Sýkory, jenž mohutným nápřahem po křižné přihrávce Divíška zařídil hostům vedení.

Pardubický brankář Dominik Hašek sleduje utkání ze střídačky.

Sotva začala druhá třetina, poroučel se z ledu také brankář Turek. Při přesilové hře ho střelou švihem přes obránce překonal Starý a českobudějovický trenér Tlačil reagoval nasazením Kováře. Poslat do hry nerozcvičeného gólmana bylo možná trochu neuváženým tahem, který se Jihočechům náležitě vymstil. Kovář stál v brankovišti pouhých 30 vteřin, když si ho položil Cetkovský a Pardubičtí vedli 3:0.

Za dalších 42 vteřin se trefil také Pivko, jenž zpoza branky nastřelil zezadu Kováře a ten si nechtěně srazil puk za záda. Při rozhodnutém stavu začali domácí hrát uvolněně, často se dostávali do útočného pásma, ale pardubická klec pro ně zůstávala zakletá i v početní převaze pěti proti třem. Více než minutovou dvojnásobnou přesilovku nevyužili ani hosté.

Ofenzivní snažení Jihočechů pokračovalo i ve třetím dějství, jenže Růžičku nepřekonali v obrovské šanci zblízka Vak s Gulašem, ani při další akci po objetí branky zezadu Květoň. Ve 48. minutě se domácí dočkali, když se střelou z prostoru mezi kruhy prosadil Šimánek, jemuž od zadního mantinelu přihrával v českobudějovickém dresu debutující Micka. V posledních deseti minutách nastal pohyb také v hledišti, neboť diváci pochopili, že domácí tým už stav zápasu neotočí a houfně odcházeli domů.

Hokejisté Vítkovic otočili v Brně třemi brankami výsledek

Střelecký důraz v závěrečné části zápasu podložený dvěma brankami zajistil hokejistům Vítkovic v Brně vítězství 5:4 nad domácí Kometou. Zápas rozhodl v 53. minutě Lukáš Klimek. Poslední tým tabulky ale favorita dlouho trápil bojovností, vedl už 4:2 a v závěru mu chyběl jen krůček k vyrovnání.

Trápení hokejové Sparty pokračuje, prohrála doma se Zlínem 0:3

Trápení hokejistů Sparty pokračuje. Ve 20. kole extraligy prohráli Pražané doma se Zlínem 0:3 a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Sparta tak má na svém kontě stále jen čtyři výhry v normální hrací době a i nadále je mimo pozice zajišťující přímý postup do play off. Zlín získal tři body po pěti zápasech a potvrdil, že se mu zatím na kluzištích soupeřů vcelku daří. Berani venku vyhráli sedmý z devíti zápasů.

Trávníček zařídil hattrickem výhru Litvínova nad Libercem

Hokejisté Litvínova porazili Liberec 5:3 a radovali se ze čtvrté výhry za sebou. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Michal Trávníček.

Vrbata zařídil v nájezdech výhru Mladé Boleslavi v Kladně 1:0

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na ledě Kladna 1:0 po samostatných nájezdech. Brankově nejchudší utkání sezony rozhodl David Vrbata, který se prosadil jako jediný v rozstřelu. Gólman Marek Schwarz vychytal podruhé v této sezoně čisté konto a znovu se mu to povedlo proti Kladnu.

Drtina rozhodl v prodloužení o výhře Slavie v Plzni

Hokejisté Slavie vyhráli na ledě Plzně 3:2 v prodloužení, když ve čtvrté minutě nastavení rozhodl obránce Jiří Drtina. V dresu Pražanů debutoval po příchodu z Českých Budějovic útočník Tomáš Kůrka, který si připsal po boku nejproduktivnějšího hráče soutěže Romana Červenky gól a asistencí.

Třinec zdolal mistra 4:2 a zůstal na špici extraligy

Hokejisté Třince dále trůní na špici extraligy. Vedení si pojistili dnešním vítězstvím 4:2 nad Karlovými Vary, které naopak počtvrté v řadě prohrály. Vyrovnanou bitvu definitivně rozhodl dvě minuty před koncem svým premiérovým gólem v sezoně Petr Kanko.

Výsledky 20. kola hokejové extraligy

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 4:5 (0:0, 4:3, 0:2)

HC Mountfield Č. Budějovice - HC Eaton Pardubice 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 0:1 po sam.nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)